Tenis: złoty początek roku tenisistów AZS-u Poznań

Maciej Łosiak
Dawid Taczała (z lewej) i Mikołaj Lorens stanęli na najwyższym stopniu podium w kategorii skrzatów (do lat 12) Fot. Michał Taczała
Złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii do lat 12 i 14 wywalczyli na początku roku młodzi tenisiści AZS-u Poznań.

W Toruniu rozgrywane były DMP do lat 12. Faworyci - reprezentanci AZS-u Poznań - nie zawiedli. Dawid Taczała, Mikołaj Lorens, Borys Zgoła (trener Zbigniew Lubański) sięgnęli po złoto. W finale pokonali UKS Koronę Kielce. 3:0. Na ósmym miejscu turniej zakończyli zawodnicy Grunwaldu (Jasza Szajrych, Marcel Politowicz, Igor Bromberek, trener Hubert Gąsiorek).

Z kolei w Pabianicach doskonale zaprezentowały się młodziczki (zawodniczki do lat 14) akademickiego klubu. Wiktoria Rutkowska i Zofia Pawlak także wywalczyły medale z najcenniejszego kruszcu.

- Dziewczyny spotkanie decydujące o złotym medalu przeciwko SKS Match Point Ślęza zaczęły nie najlepiej. Przegrały grę podwójną w super tie-breaku 8:10. Jednak dwa pozostałe mecze singlowe zakończyły się naszą wygraną - relacjonuje trener Jacek Zieliński.

W rywalizacji chłopców na ósmym miejscu uplasowali się tenisiści AZS-u, którzy grali w składzie: Adam Przygodzki, Adam Nowakowski, trener Robert Gładyszak.