sportowy24
  Triathlon Lwa w Lusowie. Już można się zapisać. Liczba...

  Triathlon Lwa w Lusowie. Już można się zapisać. Liczba miejsc jest mocno ograniczona

  LUMAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Triathlon Lwa w Lusowie odbędzie się już po raz szósty.
  1/8
  przejdź do galerii

  Triathlon Lwa w Lusowie odbędzie się już po raz szósty. ©Tomasz Szwajkowski

  8 czerwca w Lusowie koło Poznania odbędzie się szósta już edycja Triathlonu Lwa. Głównymi dystansami będą 1/4 i 1/8 ironmana. Limity miejsc do obu konkurencji są niewielkie i wynoszą po 300 zawodników, dlatego warto pośpieszyć się z rejestracją. Zapisy trwają na stronie www.triathlonlwa.pl.
  Dystans 1/4 iromana to 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy na rowerze i 10,5 kilometra biegu. Z kolei na 1/8 iromana składa się 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,2 km biegu. Konkurencje pływackie odbędą się w Jeziorze Lusowskim, natomiast rowerowe i biegowe – na drogach gminy Tarnowo Podgórne. Na tych samych trasach odbędą się również sztafety, do których zapisy ruszą w marcu.

  Opłaty startowe są uzależnione od terminu zapisów – na dystansie 1/4 IM pierwsze 150 osób zapłaci 129 zł, a kolejne 150 – 169 zł. Z kolei na 1/8 IM opłaty to odpowiednio 99 zł i 139 zł.

  Aquathlon to z kolei konkurencja przygotowana z myślą o najmłodszych zawodnikach. Każdy kto nie ukończył 16 lat będzie miał możliwość udziału w zawodach dla dzieci i młodzieży, na które złożą się pływanie i bieg na dwóch dystansach. Jest to dobra okazja, by zachęcić dzieci do wspólnej rywalizacji i uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Zapisy do aquathlonu rozpoczną się w marcu.

  Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.triathlonlwa.pl. Wiele ciekawostek można również znaleźć na oficjalnym profilu Triathlonu Lwa na Facebooku.

  POLECAMY:


  Zobacz też:

  (Źródło: TVN)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe