Trzy dni z Enea Spring Break

  Trzy dni z Enea Spring Break

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wśród wykonawców festiwalu będzie Dagadana

  Wśród wykonawców festiwalu będzie Dagadana ©Tomasz Kamiński

  Ponad stu wykonawców z całej Polski, ale także z Czech, Danii, Łotwy, Niemiec i Stanów Zjednoczonych weźmie udział w rozpoczynającej się w czwartek imprezie Enea Spring Break Showcase Festival and Conference.
  Wśród wykonawców festiwalu będzie Dagadana

  Wśród wykonawców festiwalu będzie Dagadana ©Tomasz Kamiński
  Do soboty potrwa rozpoczynająca się w czwartek w Poznaniu impreza Enea Spring Break Showcase Festival and ConferenceNa koncertach w czternastu różnych miejscach Poznania pojawią się ci, którzy mają już utrwaloną pozycję na polskim rynku muzycznym, jak i ci, którzy są dopiero na początku artystycznej drogi. Scena główna mieści się na placu Wolności, ale koncerty odbywać się będą m.in. w klubach Blue Note, w Scenie na Piętrze i w Meskalinie.

  Usłyszymy więc koncertową wersję nagrań z najnowszej płyty Moniki Brodki, ale także powracającą po kilkuletniej przerwie także z nową płytą Reni Jusis. Słuchać będziemy mogli grup Rebeka i Dagadana, Dawida Podsiadło oraz młodej poznańskiej grupy Bibobit. Nie zabraknie także jednej z największych gwiazd polskiego hip-hopu Taco Hemingway.

  Podczas dyskusji panelowych, które toczyć się będą w Bibliotece Raczyńskich, specjaliści z całej Polski dyskutować będą m.in. o tym, jaka powinna być umowa między artystą a wytwórnią płytową, by przyniosła sukces, jaki jest obraz rynku fonograficznego w Polsce i na świecie, a także czym powinna być trasa koncertowa: promocją czy sprzedażą muzyki.

  Podczas festiwalu zostanie wybrany także zespół, który zagra podczas festiwalu Sziget na Węgrzech. Na festiwalowe wydarzenia zostały już tylko nieliczne karnety. Kosztują100 złotych.  m.zaradniak@glos.com
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo