Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Tylko ofermy utrzymują fermy". W zoo w Poznaniu protestowali przeciwko hodowli zwierząt na futra

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
W sobotę w poznańskim zoo spotkali się przeciwnicy hodowli zwierząt na futraPrzejdź dalej -->
W sobotę w poznańskim zoo spotkali się przeciwnicy hodowli zwierząt na futraPrzejdź dalej -->Materiały protestujących
W sobotę w Starym Zoo w Poznaniu grupa kilkunastu osób zebrała się, by wspólnie protestować przeciw hodowli zwierząt na futra. Zgromadzeni przynieśli ze sobą transparenty, na których pojawiły się hasła, jak m.in. "Tylko ofermy utrzymują fermy".

W proteście udział wzięło kilkanaście osób.

- Jesteśmy tutaj w Starym Zoo, ponieważ są tu wybiegi lisów, które zostały uratowane z fermy futrzarskiej. Organizujemy ten protest teraz, głównie dlatego, że 25 listopada obchodziliśmy dzień bez futra w Polsce. Ponadto tworzy się nowy rząd, jest nowy Sejm i chcemy zaznaczać obecność tego tematu w przestrzeni publicznej. Chcemy podkreślić, że większość społeczeństwa chce tego zakazu, że są ludzie, którym zależy na dobru zwierząt - mówiła Malwina Malinowska z Fundacja Viva!.

I dodawała: - Jesteśmy niestety na pierwszym miejscu w Europie, drugim na świecie po Chinach, w ilości zwierząt mordowanych każdego roku na futro. Jest to bardzo niechlubne pierwsze miejsce. Dlatego chcemy przypominać nowym politykom, że chcemy tego zakazu, że to jest najwyższy czas, żeby się tym zająć. Nie można cały czas tego spychać w nieskończoność, bo zawsze jest coś ważniejszego niż zwierzęta.

Zgromadzeni mieli ze sobą fotografie cierpiących zwierząt, maskę lisa i transparenty, na których widniały napisy: "Od zachodu, aż po wschód, futro znaczy śmierć i smród", "Tylko ofermy utrzymują fermy", Futro nie ma jutra" czy "Polska jutra to kraj bez futra".

- To jest cierpienie zwierząt, to jest cierpienie ludzi, którzy mieszkają wokół ferm i cierpią z powodu smrodu, cierpi środowisko. Co więcej, wszystkich tych futer nikt u nas w kraju nie nosi, bo są one eksportowane do Azji i tam wykorzystywane. Ale u nas zostaje cierpienie zwierząt, ludzi, środowiska i ten cały smród bo. Nie róbmy z naszego kraju miejsca, które będzie słynne z cierpienia zwierząt.

Na jakie zwierzęta polują myśliwi w wielkopolskich lasach? Podczas ostatniego sezonu łowieckiego wybito ponad 70 tysięcy osobników. Ile i jakie zwierzęta odstrzelono w naszym regionie w ostatnim czasie? Sprawdź dokładne dane w galerii --->

Te zwierzęta zabijają myśliwi w Wielkopolsce. Zobacz, ile sz...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski