Verva Warszawa przegrała w Lidze Mistrzów. Modena dała jej surową lekcję

Tomasz Biliński
Verva Warszawa przegrała w Lidze Mistrzów. Modena dała jej surową lekcję sylwia dabrowa / polska press
W drugiej serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów Verva Warszawa Orlen Paliwa przegrała z włoską Modeną 0:3. W czwartek zagra z Kuzbassem Kemerowo.

Polski zespół nie był faworytem w starciu z utytułowanym włoskim rywalem. Choć do połowy pierwszego seta i przez część trzeciego grał z nim jak równy z równym. Jednak wkrótce Modena dobrą zagrywką odskoczyła drużynie Andrei Anastasiego, w grze której zabrakło takiej agresywności, jak dzień wcześniej. We wtorek Verva wygrała bowiem 3:0 z gospodarzem turnieju Knack Roeselare.

W czwartek stołeczny zespół rozegra ostatni mecz w grupie D. Jego przeciwnikiem będzie Kuzbass Kemerowo (godz. 17.30, transmisja Polsat Sport). Rosyjski klub we wtorek przegrał z Modeną 1:3. W środę o godz. 20.30 rozpocznie potyczkę z Knackiem.

Do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów awansują zwycięzcy pięciu grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc.

Przypominamy, że w grupie A rywalizację wygrała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. PGE Skra Bełchatów zajęła drugie miejsce. Jej bilans nie wystarczy do awansu.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Leo Shoes Modena 0:3 (21:25, 17:25, 24:26)