W Poznaniu stanie jeszcze jeden Givebox. Gdzie?

  W Poznaniu stanie jeszcze jeden Givebox. Gdzie?

  AGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jes już na Łazarzu i na Jeżycach. W Poznaniu stanie jeszcze jeden Givebox. Gdzie?
  1/4
  przejdź do galerii

  Jes już na Łazarzu i na Jeżycach. W Poznaniu stanie jeszcze jeden Givebox. Gdzie? ©Givebox Poznań

  Poznaniacy chcą się dzielić! Dowód? W stolicy Wielkopolski stanie kolejny givebox - szafa, w której można zostawić coś niepotrzebnego i wziąć coś przydatnego.
  Givebox to miejsce wymiany przedmiotów niepotrzebnych dla pierwszego właściciela a przydatnych dla innej osoby. Na pomysł przeniesienia idei sharing-economy na grunt Poznania wpadła wpadła Katarzyna Wągrowska. I tak w maju 2016 roku na Jeżycach, przy Centrum Amarant na Słowackiego stanęła pierwsza szafa.

  - Givebox jest nie tylko meblem, ale tworzy wokół siebie pewną społeczność. Chcemy zacząć dyskusję o tym, co mamy w swoich mieszkaniach i czy naprawdę tego potrzebujemy. A jeśli nie, to dlaczego nadal to trzymamy. W Giveboxie będzie można zostawić rzecz, która jest sprawna i dla kogoś innego może nadal być atrakcyjna - powiedziała w rozmowie z Głosem Katarzyna Wągrowska.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Givebox w Poznaniu. Skarbnica różności dla każdego

  Pół roku później na Łazarzu, w parku Kasprowicza, stanęła druga szafa. Trzecia - pojawiła się w Suchym Lesie. Wokół wszystkich miejsc powstały silne społeczności. Są to ludzie, którzy dbają o porządek w szafach, oddają niepotrzebne im przedmioty, informują o nowościach, dokonują niezbędnych napraw i... próbują wytłumaczyć innym, że giveboxy to nie śmietniki, do których znosi się stare, brudne i dziurawe ciuchy. Do szaf trafiają najczęściej ubrania, zabawki, książki, talerze czy sprzęt agd. Szacuje się, że poznańskie giveboxy odwiedza dziennie nawet 100 osób - i nie są to wyłącznie osoby ubogie, ale takie, które świadomie rezygnują z kupowania nowych rzeczy na rzecz takich, które można "pozyskać".

  Givebox Wilda


  Teraz po Jeżycach i Łazarzu czas na Wildę. To tu stanie kolejna poznańska szafa do współdzielenia. Givebox Wilda stoi już przy ulicy Różanej 10 - pod dachem przy lokalu Frarby. Oficjalne "otwarcie szafy" odbędzie się w sobotę, 16 grudnia o godz. 12.00. Organizatorzy opowiedzą o nowym miejscu i o idei giveboxów.

  Daria Mielcarzewicz/Nieformalna Grupa Wildecka


  Givebox Wilda - Różana 10


  OBEJRZYJ TAKŻE:

  Kocie oczka na drodze - pierwsze takie w Wielkopolsce


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo