Waleczne akademiczki, zwycięska Pomarańczarnia MUKS

11 punktów Darii Marciniak w Bydgoszczy może zwiastować przebudzenie środkowej Enei AZS w rozgrywkach ekstraklasy Fot. Grzegorz Dembiński
To był w sumie udany weekend dla żeńskich drużyn z Wielkopolski, bo z pięciu naszych przedstawicieli w PLKK i w I lidze minimalnie przegrały jedynie poznańskie akademiczki oraz zawodniczki Tęczy Leszno.

Enea AZS pod wodzą nowego trenera, Adama Lebiedzińskiego stoczyła wyrównany bój z liderem rozgrywek, Artego Bydgoszcz.

Do przerwy akademiczki prowadziły nawet różnicą dwóch punktów. Po zmianie stron gospodynie wyszły na prowadzenie, ale jeszcze trzy minuty przed końcem prowadziły tylko pięcioma „oczkami”.

Poznanianki wreszcie uniknęły pogromu i z tego należy się cieszyć. Tak samo zresztą jak z powrotu do gry po kontuzji Jazmine Davis i dobrej postawy Ukrainki Kateryny Rymarenko, która dołączyła do zespołu dopiero tydzień temu.

Więcej powodów do zadowolenia miały na pewno ostrowianki, które w sobotę w Siedlcach wygrały drugi mecz w sezonie. Dla ekipy budowanej za „pięć dwunasta” i prowadzonej przez Wadima Czeczuro to na pewno duże osiągnięcie.

W I lidze wszystko zgodnie z planem, czyli pewne wygrane Pomarańczarni MUKS (świetna czwarta kwarta w wykonaniu poznanianek) i Lidera Swarzędz w starciach z niżej notowanymi rywalami. Pochwalić należy zwłaszcza swarzędzanki, które są beniaminkiem, a zdołały już wygrać trzy mecze. Porażki doznała Tęcza Leszno, ale po meczu, który wstydu jej nie przynosi. Leszczynianki przegrały różnicą pięciu punktów na parkiecie w Pabianicach.

PLKK: Artego Bydgoszcz – Enea AZS Poznań 79:72 (16:23, 27:22, 22:13, 14:14)
Artego: O’Neill 17, Stallworth 16, Adamowicz 13, Międzik 11, Szott-Hejmej 8, McBride 8, Stankovic 4, Żurowska-Cegielska 2, Poboży 0.
Enea AZS: Rymarenko 17, Davis 15, Marciniak 11, Woźniak 8, Cook 6, Tyszkiewicz 6, Parzeńska 4, Niemojewska 4, Kotula 1, Bednarczyk 0.

MKK Siedlce – Ostrovia 71:72 (28:15, 17:20, 13:18, 13:19)
MKK: Mołłowa 32, Parysek-Bochniak 11, Lapszynski 9, Stępień 7, Szmatowa 4, Alikina 4, Trzeciak 4, Kondus 0, Haiv 0, Żukowska 0.
Ostrovia: Puss 19, Lewis 16, Jones 12, Jasnowska 10, Mfoula 9, Naczk 6, Nowicka 0, Motyl 0.

I liga koszykarek:
Lider Swarzędz – AZS AJP II Gorzów 77:52 (18:17, 23:12, 20:11, 16:12)
Najwięcej dla Lidera: Szloser 16, Tudryn 12 i Banach 12.
Grot Pabianice – Tęcza Leszno 63:58 (22:25, 8:10, 17:16, 16:7)
Najwięcej dla Tęczy: Sobańska 20, Budeń 11.
Olimpia Wodzisław – Pomarańczarnia MUKS Poznań 60:84 (19:28, 19:17, 12:14, 10:25)
Najwięcej dla Pomarańczarni: Szarzyńska 13, Woźniak 12.