MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta pokonała Polonię Środa Wielkopolska i pozostaje liderem tabeli [ZDJĘCIA]

Warta Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 2:1
Warta Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Grzegorz Dembiński
W najciekawszym meczu 24. kolejki rozgrywek kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi piłkarskiej Warta Poznań pokonała na własnym stadionie Polonię Środa Wielkopolska 2:1, dzięki czemu pozostaje liderem tabeli.

Warciarze pod wodzą trenera Tomasza Bekasa po raz trzeci zmierzyli się w tym sezonie z zespołem Polonii prowadzonej przez brata szkoleniowca Warty Mariusza Bekasa. Jesienią górą byli piłkarze Polonii, którzy wygrali 5:1, w środę, w spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, również lepsi okazali się poloniści, którzy wygrali po serii rzutów karnych.

W sobotę ze zwycięstwa cieszyli się popularni poznańscy zieloni, choć początek meczu wcale tego nie zapowiadał. Prowadzenie w 19. minucie uzyskali po samobójczej bramce Macieja Pawłowskiego. Goście ze Środy Wielkopolskiej i wynik 0:1 utrzymał się do przerwy. Wyrównał w 51. minucie z rzutu karnego kapitan Warty Wojciech Onsorge, a wygraną i trzy punkty - bardzo ważne w rywalizacji o uprawniające do barażu o awans mistrzostwo grupy zapewnił poznaniakom w 83. minucie Krystian Łukaszyk.

W interesujących derbach regionu Unia Swarzędz zremisowała przed własna widownią z Ostrovią 1090 Ostrów Wielkopolski 2:2. Remis nie zadowala w pełni żadnej z drużyn, bo obie plasują się tuż nad strefą spadkową, a obie zdobyły tylko po punkcie. Remis w Swarzędzu nie satysfakcjonuje nikogo tym bardziej, ze inne zespoły walczące o unikniecie degradacji wygrywały (Pogoń Mogilno, Inoia Solec Kujawski, Victoria Września). Rozczarowani są zwłaszcza ostrowianie, bo do przerwy prowadzili 2:0, a wyrównującego gola Unia zdobyła w przedostatniej minucie. Cenne zwycięstwo odniosła Victoria Września, pokonując na wyjeździe innego beniaminka Chełminiankę Chełmno 3:0. Podopieczni trenera Adama Topolskiego udowodnili, że nie zamierzają rezygnować z przedłużenia trzecioligowego bytu.

Przykrą niespodziankę sprawili swym sympatykom piłkarze Centry Ostrów Wielkopolski, mimo prowadzenia przegrywajac u siebie z walczącą o utrzymanie Unią Solec Kujawski 1:2. Nielba Wągrowiec zremisowała na wyjeździe z Wdą Świecie 1:1, co oznacza, że oba zespoły straciły dystans do liderującej Warty Poznań.

Wyniki sobotnich spotkań:
Warta Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (0:1), Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2 (0:2), Wda Świecie - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:0), Centra Ostrów Wielkopolski - Unia Solec Kujawski 1:2 (0:0) Chełminianka Chełmno - Victoria Września 0:3 (0:2), Sparta Brodnica - Start Warlubie 2:2 (1:1), Pogoń Mogilno - Włocłavia Włocławek 3:2 (2:1)