Warta Poznań pokonała Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsze zwycięstwo Zielonych w tym sezonie w "ogródku"

Krzysztof Maciejewski, Radosław Patroniak
Piłkarze Warty Poznań wygrali z Chrobrym Głogów 2:1. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Zielonych w ogródku. Waldemar Wylegalski

W spotkaniu kończącym 12. kolejkę rozgrywek piłkarskiej Fortuna I Ligi Warta Poznań wygrała na własnym stadionie z plasującym się na czwartej pozycji w tabeli Chrobrym Głogów 2:1 (1:1).

Taki wynik sprawił, że Warta awansowała na 13. miejsce i z dorobkiem 17 punktów ma pięć punktów przewagi nad otwierającym strefę spadkową GKS Katowice. Z kolei Chrobry utrzymał czwartą lokatę.

Piłkarze Warty po raz trzeci w tym sezonie wystąpili w Poznaniu i po raz pierwszy mogli cieszyć się z wygranej. Wcześniej w ogródku zanotowali porażkę z liderem Rakowem Częstochowa oraz remis z innym kandydatem do awansu Chojniczanką Chojnice.

Niedzielny sukces Zielonych jest tym cenniejszy, że od dłuższego czasu muszą radzić sobie w składzie mocno odbiegającym od optymalnego, a w niedzielę zabrakło również filaru defensywy, pauzującego za żółte kartki kapitana zespołu Bartosza Kieliby.
Mecz rozpoczął się źle dla poznaniaków, bo goście z Głogowa w 16. minucie objęli prowadzenie po golu Oskara Repki. Wyrównującego gola zdobył cztery minuty przed przerwą Wojciech Fadecki po ładnym uderzeniu lewą nogą. Autorem bramki na wagę czwartego zwycięstwa poznaniaków w sezonie był w 56. minucie Łukasz Spławski, który pokonał bramkarza gości strzałem głową po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rzutu rożnego.

– Nasz zespół rozegrał, zwłaszcza w drugiej połowie, bardzo dobre spotkanie, zasłużenie wygrywając z wyżej notowanym rywalem. Goście zaskoczyli nas trochę na początku meczu, ale od 20. minuty to nasza drużyna dominowała na boisku. Zwycięstwo mogło być nawet wyższe, ale kilka razy świetnymi interwencjami popisał się bramkarz Chrobrego Mateusz Abramowicz – powiedział nam Karol Majewski, kierownik drużyny Warty.

Niestety, w 38. minucie kontuzji doznał Adrian Cierpka, który ze złamanym nosem został odwieziony do szpitala.

Kolejny mecz czeka piłkarzy Warty już w środę, kiedy w zaległym meczu 14. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Odrą Opole. Początek potyczki z zespołem prowadzonym przez byłego trenera Lecha Poznań Mariusza Rumaka o godzinie 19.

Warta Poznań – Chrobry Głogów 2:1 (1:1).
Bramki: 0:1 Oskar Repka (16), 1:1 Wojciech Fadecki (41), 2:1 Łukasz Spławski (56).
Warta: Lis – Szymusik, Wypych, Onsorge, Jsasiński – Fadecki (84. Fiedosewicz), Cierpka (38. Kalupa l) Grobelny l, Janicki, Kiełb – Spławski.
Chrobry: Abramowicz – Stolc, Repka, Wasiluk, Ratajczak – Bach (57. Machaj), Pawlik, Drewniak, Sędziak (57. Borecki), Napołow – Kowalczyk (67. Kaczmarek).

(Źródło: Press Focus)