Warta Poznań wygrała w Legionowie

Krzysztof Maciejewski
Warciarze spisują się znakomicie w nowym sezonie
Warciarze spisują się znakomicie w nowym sezonie Grzegorz Dembinski
Świetnie jak dotąd spisuje się w nowym sezonie 2017/2018 piłkarska drużyna Warty Poznań. W sobotę, w drugiej kolejce 2. ligi, Warta pokonała w wyjazdowym spotkaniu Legionovię Legionowo 3:2 (3:1) odnosząc drugie zwycięstwo w rozgrywkach

Popularni poznańscy zieloni, podobnie jak GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) oraz Radomiak Radom, mają na koncie komplet sześciu punktów i są wiceliderem tabeli, jedynie gorszą różnicą bramek ustępując beniaminkowi z Jastrzębia Zdroju.

W Legionowie podopieczni trenera Petra Nemeca wygrali zasłużenie, a losy spotkania w zasadzie zostały rozstrzygnięte w pierwszej połowie.

Bramki dla Warty strzelili: Adrian Cierpka, Adrian Laskowski oraz Przemysław Kita, dla Legionovii oba gole zdobył Mateusz Żebrowski

Poznaniaków, którzy prowadzili od 19. minuty, nie zdeprymowała kontaktowa bramka dla rywali ma 1:2. Jeszcze przed przerwą piłkarze Warty podwyższyli prowadzenie, a w drugiej połowie utrzymali zwycięski rezultat. Gospodarzy stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki, choć kończyli mecz z przewagą zawodnika, bo czerwoną kartką (za dwie żółte) ukarany został zawodnik Warty Artur Marciniak.

W zespole Warty w oficjalnym meczu zadebiutowali w sobotę Karol Żmijewski oraz Radosław Jasiński.

Legionovia Legionowo – Warta Poznań 2:3 (1:3)
Bramki:
0:1 Adrian Cierpka (19), 0:2 Adrian Laskowski (38), 1:2 Mateusz Żebrowski (41), 1:3 Przemysław Kita (45),.2:3 Żebrowski (72.karny)

Warta: Lis – Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz (83. Żmijewski), Patrzykąt,- A. Laskowski, Marciniak, Antkowiak (53. Grobelny), Biegański (80. Jasiński) Cierpka – Kita (59. Kiełb).