Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybitny biolog molekularny doktorem honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

AM
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu włączył do grona doktorów honorowych wybitnego niemieckiego profesora biologii molekularnej.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu włączył do grona doktorów honorowych wybitnego niemieckiego profesora biologii molekularnej. Przemysław Stanula
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu włączył do grona doktorów honorowych wybitnego niemieckiego profesora biologii molekularnej. Podczas piątkowej gali oprócz wręczenia dyplomu podziękowano mu również za pomoc w wypromowaniu poznańskiej uczelni na arenie międzynarodowej.

W piątek, 18 października dyplom doktora honoris causa UAM odebrał profesor Reinhard Lührmann, dyrektor Instytutu Chemii Biofizycznej Maxa Plancka w Getyndze. Niemiecki naukowiec w swoich badaniach zajmuje się strukturą i funkcjami cząsteczek kwasu rybonukleinowego (RNA). Profesor jest powszechnie uznawany za jednego z najwybitniejszych naukowców zajmujących się dojrzewaniem pre-mRNA.

Czytaj też: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Inauguracja roku akademickiego na UAM. To początek drugiego stulecia Uniwersytetu Poznańskiego

- Imponujący dorobek naukowy, bardzo wysoki wskaźnik cytowania prac, członkostwo w światowych towarzystwach naukowych, liczne prestiżowe nagrody to zaledwie część charakterystyki jego niezwykłej sylwetki naukowej – mówiła o wyróżnionym podczas uroczystości prorektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska. – Na uwagę zasługuje również erudycja, profesjonalizm i niezwykła fascynacja profesora zagadnieniem, któremu poświęcił całe naukowe życie – dodała prof. Kaniewska.

Profesor w swoim dorobku ma blisko 350 artykułów naukowych, jest autorem licznych monografii i podręczników, a jego prace regularnie ukazują się w najlepszych czasopismach naukowych.

Czytaj też: Poznań: UAM utworzy Centrum Dronów. Studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa będą się uczyć latania

W latach 2001-2006 koordynował ogromny projekt europejski European Network of Excellence on Alternative Splicing (EURASNET), w którym współpracowało ze sobą 40 grup badawczych, w tym dwie grupy z UAM.

Projekt przysłużył się do wzmocnienia pozycji poznańskiego uniwersytetu na arenie międzynarodowej. Tytuł doktora honoris causa jest chęcią docenienia jego współpracy z naukowcami z poznańskiej uczelni.

Zobacz też:

Prawie 24 tysiące osób (23 870) było zainteresowanych studiowaniem na UAM! 9 lipca o północy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zakończył pierwszą turę rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie w roku akademickim 2019/2020.Oto pięć kierunków, na które najtrudniej się dostać - na pierwszym z nich jest aż 25,17 kandydatów na jedno miejsce!Przejdź dalej i sprawdź --->

5 najpopularniejszych kierunków na UAM Poznań 2019/2020. Tut...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski