W oświadczeniu przesłanym do money.pl, współzałożyciel firmy D.J.T. - Dymitr Nowak potwierdza, że jego spółka jest inwestorem i w samym sercu Puszczy Noteckiej prowadzi zwyczajną inwestycję deweloperską o... specyficznej architekturze.

W Stobnicy (powiat obornicki) powstaje tajemniczy zamek. Jego inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania, której siedziba znajduje się przy ulicy Głuszyna 135. Pod tym samym adresem mieści się spółka Drokan, która specjalizuje się w zakresie robót drogowych i ziemnych. Obie spółki są ze sobą powiązane. Zarówno we władzach jednej, jak i drugiej funkcje pełnią członkowie rodziny Nowaków.

"Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: >>Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną<<.

Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą" - pisze w oświadczeniu Dymitr Nowak, współwłaściciel firmy D.J.T.

Zgodę na budowę budynku mieszkalnego w samym sercu Puszczy Noteckiej, o wysokości 15 kondygnacji, w tym 14 nadziemnych i 1 podziemnej wydała m. in. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu (która wcześniej zażądała od inwestorów przygotowania raportu oddziaływania na środowisko), starostwo w Obornikach, urząd gminy w Obornikach. W budynku zaprojektowano 46 lokali mieszkalnych z przewagą apartamentów, a także funkcji towarzyszących.

Co ciekawe, wcześniejsze, alternatywne opisy przedsięwzięcia przewidywały także budowę centrum fitness, baseny, sale gimnastyczne, sale sportowe, bibliotekę, salę teatralną. Aktualny budynek przeznaczony jest dla 97 mieszkańców i 10 członków personelu.

Inwestycja wzbudza sporo kontrowersji.

Czytaj też: Byliśmy w Stobnicy i rozmawialiśmy z mieszkańcami. Co sądzą o budowie? [SPRAWDŹ]

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Zobacz też: Archeolodzy odkryli w Łańcucie drugi zamek

Należał do rodu Pileckich. Był siedzibą Diabła Łańcuckiego.

Źródło: nowiny24.pl