Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zatrzymaj kontenerowiec: Niezwykła akcja ekologiczna w Poznaniu! Zadbaj o środowisko i pomóż dzieciom

RED
Wieloryb - pierwszy sklep slow life w Poznaniu, zorganizował niezwykłą akcję ekologiczną "Zatrzymaj kontenerowiec". Weź w niej udział, zadbaj o środowisko i wesprzyj podopiecznych Fundacji Szlachetny Bohater.
Wieloryb - pierwszy sklep slow life w Poznaniu, zorganizował niezwykłą akcję ekologiczną "Zatrzymaj kontenerowiec". Weź w niej udział, zadbaj o środowisko i wesprzyj podopiecznych Fundacji Szlachetny Bohater. Sklep Wieloryb
Wieloryb - pierwszy sklep slow life w Poznaniu, zorganizował niezwykłą akcję ekologiczną "Zatrzymaj kontenerowiec". Weź w niej udział, zadbaj o środowisko i wesprzyj podopiecznych Fundacji Szlachetny Bohater.

Wieloryb to miejsce w Poznaniu, gdzie można sprzedać lub wymienić rzeczy zagracające nasze mieszkania, z których mogą jeszcze skorzystać inni.

Akcja "Zatrzymaj kontenerowiec" trwa do 28 lutego. Na czym polega? Wystarczy przyjść do sklepu Wieloryb przy ul. Dąbrowskiego 54 w Poznaniu i przynieść jakiś niepotrzebny sprzęt, który może przydać się innym, lub kupić używany produkt ze sklepu oraz skreślić paczkę na specjalnym plakacie.

Z każdej transakcji sklep Wieloryb przeznaczy złotówkę na konto Fundacji Szlachetny Bohater w Poznaniu.

Skąd nazwa akcji "Zatrzymaj kontenerowiec"? - To nasz symbol, aby pokazać, jak wielka jest skala problemu. Na każdym takim kontenerowcu znajduje się 60 kontenerów, a w każdym kontenerze aż 125 paczek. To dużo prawda? I każda taka paczka to wiele warstw różnej folii, która jak wiadomo rozkłada się setki tysięcy lat - tłumaczą organizatorzy akcji.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka park Kasprowicza w Poznaniu?

- Dzięki temu, że kupujesz produkty z drugiej ręki lub oddajesz te, które nie są ci już potrzebne, zmniejszasz zalewającą Ziemię falę nowych produktów. Te pojawiają się opakowane w wiele warstw plastiku, co powoduje, że góra śmieci rośnie w zastraszającym tempie. Dajmy drugie życie sprzętom, które nie są nam już potrzebne, ale są sprawne. Po co mają trafiać na śmietniki, skoro mogą się jeszcze komuś przydać? Zamiast kupować nowe, kupujmy używane - zachęcają organizatorzy akcji.

Więc o akcji pomocy środowisku i potrzebującym dzieciom przeczytasz TUTAJ.

Nowatorskie ekosztućce powstają na Politechnice Gdańskiej. Są tańsze od plastikowych odpowiedników:

Źródło: TVN24

Zobacz też:

Ulica Święty Marcin w Poznaniu coraz bardziej przypomina jasną, szeroką i nowoczesną arterię. Ale jej zaplecze wcale już takie nie jest. Dlatego staromiejscy radni chcą zainicjować społeczną dyskusję, jak powinny wyglądać małe uliczki w okolicach reprezentacyjnej ulicy Poznania.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Święty Marcin: Slumsy w centrum Poznania zmienią się w galerię sztuki?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski