Zbiórka na pomoc ciężko choremu Filipowi. Miesięczna kuracja...

  Zbiórka na pomoc ciężko choremu Filipowi. Miesięczna kuracja to 40 tysięcy złotych!

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rodzice, bliscy i przyjaciele chorego na bardzo rzadką chorobę 13-letniego Filipa Kozłowskiego nie ustają w staraniach, by uratować jego życie. Całoroczne zbiórki nie wystarczyły jednak na jednomiesięczną kurację.
  Filip jest jednym z zaledwie 20 dzieci chorujących w Polsce na ciężką, śmiertelną chorobę Niemanna Picka. Zmaga się z nią od 6 roku życia. Jedyną szansa dla chłopca jest podawanie leku Zavesca.

  Środki na jego zakup były pozyskiwane w 2012 roku podczas koncertów i innych imprez połączonych ze zbiórkami publicznymi. Podczas Urodzin Botanika uzyskano 2094 zł, na koncercie w Centrum Kultury Zamek 1924 zł, a na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych 5700 zł. Razem 9718 zł.

  - Cała kwota została przekazana na konto Stowarzyszenia Szansa w Głogowie i przeznaczona na zakup leku - informuje Magda Kozłowska, matka chorego dziecka.

  Chociaż zebrano sporo, to jest to za mało, by sfinansować leczenie chłopca. Miesięczna kuracja kosztuje 40 tys. zł, gdyż lek nie jest refundowany przez NFZ. Stowarzyszenia rodziców chorych dzieci bezskutecznie stara się o wpisanie go na listę refundacji. Więcej o ratowaniu Filipa na filipkozlowski.pl.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo