Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Zdrowe życie" w Pile. Wielkopolski NFZ zaprasza na piknik zdrowotny

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Podczas pikniku będzie możliwość wykonania darmowej mammografii
Podczas pikniku będzie możliwość wykonania darmowej mammografii Adam Jastrzębowski
W weekend, 27-28 maja, w Pile odbędzie się piknik „Zdrowe Życie”. Na uczestników czekają bezpłatne badania, porady dietetyków i atrakcje dla dzieci.

Piknik odbędzie się na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei 4 w Pile. To właśnie tam pojawią się m.in. stanowiska NFZ.

- W pierwszym – największym, będziemy mówić o profilaktyce i narzędziach, dzięki którym można w życiu wprowadzić trochę zdrowych nawyków. Nasi pracownicy poinformują o programach profilaktycznych finansowanych przez MZ i NFZ, Dietach NFZ, portalu i kanale na YouTubie - Akademia NFZ - informuje Mikołaj Woźniak z wielkopolskiego NFZ.

I dodaje: - Dodatkowo przy największym stanowisku będzie można wykonać analizę składu ciała i od razu zinterpretować wyniki pomiarów z dietetyczkami oraz otrzymać od nich porady dotyczące żywienia. Zaprosiliśmy również Amazonki, które będą prowadziły instruktaże samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów.

W drugim namiocie czekać będą atrakcje dla dzieci. Przedstawiciele wielkopolskiego NFZ przygotowali kolorowanki i zadania takie, jak układanie piramidy żywienia, nauka zdrowego komponowania posiłków, prawidłowego czyszczenia zębów, a także malowanie buzi.

W trzecim namiocie uczestnicy wydarzenia będą mogli od ręki wyrobić karty EKUZ.

- Nasi pracownicy będą również zachęcali do skorzystania z badań profilaktycznych w podstawionych na stadionie: mammobusie, cytobusie (pojawi się wyłącznie w sobotę) i dentobusie - informuje Mikołaj Woźniak.

Mammografię będą mogły wykonać kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały jej w ciągu ostatnich dwóch lat (lub roku, jeśli lekarz zalecił częstsze badania). Z cytologii z kolei będą mogły skorzystać kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały jej przez ostatnie trzy lata.

Dentobus jest natomiast kierowany do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Będzie w nim można wykonać przegląd dentystyczny, ustalić plan leczenia i wysłuchać instruktażu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wszystkie badania są bezpłatne dla pacjentów, finansuje je NFZ.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Stosowane kiedyś metody leczenia często wzbudzają dziś kontrowersje, a opisy przeprowadzanych zabiegów mrożą krew w żyłach. Lobotomia, wypalanie żelazem czy rażenie pacjenta prądem to dopiero początek. Zobacz, jakie przerażające metody leczenia były kiedyś popularne i regularnie wykorzystywane w medycynie --->Czytaj też: Tragiczna historia opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem. Działy się tam przerażające rzeczy, o których mało kto słyszał

Przerażające dawne metody leczenia. Dziś wywołują ciarki. Lo...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski