MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZMIENIAMY WIELKOPOLSKĘ: „Łączy nas WIELkopolskiE” - wybierz najlepsze projekty. Głosowanie trwa do 23 października

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
Na projekty zrealizowane ze wsparciem WRPO 2014-2020 można głosować do 23 października
Na projekty zrealizowane ze wsparciem WRPO 2014-2020 można głosować do 23 października 123 rf
Do 23 października można głosować na najciekawsze projekty zrealizowane z wykorzystaniem pieniędzy unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 .

Głosowanie odbywa się na stronie laczynaswielkopolskie.pl. Do tej pory oddano już ponad 12 tysięcy głosów.

Efekty działania funduszy europejskich zauważamy na każdym kroku. Nowe drogi, szkoły, szpitale, tramwaje i autobusy, a także szereg inicjatyw społecznych, służących ochronie zdrowia czy edukacyjnych. Takich projektów zrealizowano tysiące.

By mogły nabrać realnego kształtu konieczny był zapał i praca wielu ludzi, którzy najpierw dostrzegli potrzeby lokalnej społeczności, ale też swoich klientów, później przygotowali projekt i doprowadzili przedsięwzięcie do końca. Plebiscyt to okazja również do tego, by ich docenić.

- Chcemy pokazać pozytywne przemiany, a także docenić lokalnych liderów, społeczników, zaangażowanych samorządowców, przedsiębiorców, menedżerów, tych wszystkich, którzy podejmują ogromny wysiłek, by podnieść jakość naszego życia - mówi Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego. - Promujemy nie tylko inwestycje infrastrukturalne, ale też inicjatywy zaangażowane społecznie, propagujące europejskie wartości i zrównoważony rozwój- podkreśla.

Z tysięcy projektów zrealizowanych w całym województwie nominowano 19 w czterech kategoriach:

 • „Łączy nas...społeczna misja”
 • „Łączy nas...innowacyjny biznes”
 • „Łączy nas...architektura i kultura” oraz
 • „Łączy nas...dobry klimat”.

W pierwszych trzech kategoriach nominowano po pięć bardzo różnorodnych projektów, w kategorii „Łączy nas dobry klimat” znalazły się cztery przedsięwzięcia.

W kategorii „Łączy nas... społeczna misja” znalazły się projekty wspierające osoby w szczególnie trudnej sytuacji, także zagrożone wykluczeniem społecznym. Są to osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie, ludzie w kryzysie bezdomności, seniorzy, a także osoby dyskryminowane ze względu na transpłciowość, pochodzenie etniczne itp.

Kategoria „Łączy nas...innowacyjny biznes” obejmuje przedsięwzięcia gospodarcze, które opierają się na niespotykanym na świecie wykorzystaniu nowoczesnych technologii - od nowoczesnych rozwiązań protetycznych, przez innowacyjny system oświetlenia i monitoringu przestrzeni publicznej, oparcie inkubacji przedsiębiorstw o zastosowania wirtualnej rzeczywistości, po opracowanie innowacyjnego bioreaktora.

Wśród przedsięwzięć z dziedziny architektury i kultury znalazły się te, o których mówiło się wcześniej sporo, jak powstanie Muzeum Enigmy, czy budowa siedziby Polskiego Teatru Tańca, jak i mniej głośne, ale zasługujące na uwagę w jednakowym stopniu. To utworzenie Domu Kultury na dworcu w Pleszewie, rozbudowa szkoły w Rokietnicy czy rewitalizacja centrum Czempinia.

Wśród przedsięwzięć w kategorii „Łączy nas...dobry klimat” znalazły się zarówno takie o charakterze edukacyjnym, z zakresu ekologii i leśnictwa uwzględniające potrzeby różnych grup Wielkopolan, w tym osób z niepełnosprawnościami, inwestycje w odnawialne źródła energii, a także infrastrukturę komunikacyjną, pozwalające zmienić nawyki transportowe mieszkańców okolicy, na bardziej przyjazne środowisku.

Wszystkie projekty łączy jedno - ich realizacja sprawiła, że nasze województwo stało się lepszym miejscem do życia. Głosowanie na nie to okazja, by wyrazić uznanie dla tych, którzy je zrealizowali.

Aby uhonorować przedsięwzięcia, które uważa się za szczególnie wartościowe należy oddać głos za pośrednictwem strony laczynaswielkopolskie.pl. Znajdziemy tam nieco szerszy opis poszczególnych projektów, a także panel głosowania.

Każdy może głosować na jedno przedsięwzięcie w każdej z konkursowych kategorii, ma więc do dyspozycji łącznie cztery głosy. O tym kto zostanie laureatem plebiscytu zdecydują wyłącznie głosujący. Głosować można do 23 października. Wyróżnienia zostaną wręczone w czasie uroczystego podsumowania plebiscytu, które będzie transmitowane także online. Nagrody w plebiscycie mają charakter jedynie honorowy, istotne jednak, że będą wyrazem uznania dla realizujących projekty.

- Zachęcam do głosowania, bo w ten sposób możemy docenić ludzi, którzy tak wiele dobrego wnoszą do naszej wspólnoty - mówi marszałek Marek Woźniak.

Lista nominowanych w plebiscycie

Łączy nas... społeczna misja

 • Fundacja Dom Autysty za projekt: „Razem do samodzielności - kompleksowe wsparcie osób z autyzmem i ich opiekunów”.
 • Fundacja Akceptacja za działania realizowane w ramach projektu: „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”.
 • Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Schronisko w Pleszewie za projekt: „Aktywna integracja w domu św. Alberta - pokonać bezdomność!”.
 • Gmina Przemęt za projekt: „Gmina Przemęt wspiera swoich seniorów”.
 • Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za projekt: „Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim”.

Łączy nas... innowacyjny biznes

 • Enforce Medical Technologies Sp. z o.o. za projekt: „Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstwa Enforce Medical Technologies Sp. z o.o. poprzez inwestycję w infrastrukturę badawczo rozwojową oraz przeprowadzenie prac badawczych, celem opracowania prototypu bionicznej protezy stopy”.
 • Inwebit Sp. z o.o. za projekt: „Smart security platform - system podnoszący bezpieczeństwo przestrzeni publicznej”.
 • Visual Sensation Laser Shows &Technologies Jarosław Nadolny za projekt: „Rozwój i podniesienie konkurencyjności Visual Sensation Laser Shows & Technologies dzięki innowacyjnym Inwestycjom - II etap”.
 • DC CENTRUM SP. Z O.O. za projekt „VR Inkubator - miejsce realizacji działań na rzecz rozwoju MŚP i wzmacniania konkurencyjności przedsiębiorstw z regionu”.
 • HiProMine S.A. za projekt: „Opracowanie przełomowej technologii BIOINSEC” - nominacja została przyznana za innowacyjny bioreaktor

Łączy nas.. architektura i kultura

 • Gmina Pleszew za projekt: „Utworzenie nowej siedziby Domu Kultury na terenie dworca PKP Pleszew Miasto”.
 • Miasto Poznań za projekt: „Muzeum Enigmy w Poznaniu”.
 • Gmina Rokietnica za projekt: „Rozbudowa Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy”.
 • Polski Teatr Tańca w Poznaniu za projekt: „Adaptacja budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka (w tym renowacja kamienicy) na cele kulturalne Polskiego Teatru Tańca wraz z wyposażeniem”.
 • Gmina Czempiń za projekt: „Rewitalizacja społeczna, przestrzenno-funkcjonalna, środowiskowa i techniczna Miasta Czempinia poprzez utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej, zielonej enklawy miasta, ogólnodostępnych stref rekreacji, ciągów komunikacyjnych oraz budowę monitoringu”.

Łączy nas... dobry klimat

 • Nadleśnictwo Oborniki Lasy Państwowe za projekt: „Windą do lasu - kampania edukacyjno-informacyjna o zrównoważonej gospodarce leśnej wraz z modernizacją infrastruktury Nadleśnictwa Oborniki uwzględniająca potrzeby osób niepełnosprawnych”.
 • Gminy Rychwał, Golina, Tuliszków i Wierzbinek za projekt: „Instalacje systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek”.
 • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” za projekt: „W zgodzie z naturą - prowadzenie działań ekologicznych oraz budowa ścieżek edukacyjnych na terenie Gmin: Oborniki, Rogoźno, Skoki, Kiszkowo, Gołańcz, Margonin i Szamocin”.
 • Gmina Trzcianka za projekt: „Budowa drogi dla rowerów ze Smolarni do Trzcianki”.
Zagłosuj w plebiscycie
Zagłosuj w plebiscycie
od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski