Żużel: Czterech zawodników Fogo Unii w finale

TS
Piotr Pawlicki z Fogo Unii
Piotr Pawlicki z Fogo Unii Grzegorz Dembiński
W Ostrowie, Rawiczu oraz Krakowie odbyły się eliminacje Złotego Kasku, który w tym roku jest też krajową kwalifikacją do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Z każdego turnieju przepustkę do finału, który 18 maja odbędzie się w Tarnowie wywalczyło po pięciu najlepszych żużlowców. W tym gronie znalazło się aż czterech reprezentantów Fogo Unii.

Bardzo udane dla zawodników z Leszna okazały się zawody w Krakowie. Tam na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli bowiem bracia Przemysław i Piotr Pawliccy, a czwarty był Grzegorz Zengota. Największym pechowcem tego turnieju okazał się Janusz Kołodziej. Zawodnik tarnowskich Jaskółek w swoim pierwszym wyścigu zdobył 2 pkt., ale z dalszej rywalizacji wykluczył go uraz jakiego doznał podczas niedawnego sparingu z Bykami.

Takich niespodzianek nie było w Rawiczu, gdzie w ładnym stylu zwyciężył Maciej Janowski. Tuż za plecami zawodnika Betard Sparty uplasował się Damian Baliński, który wszelkie problemy sprzętowe wydaje się mieć już za sobą. Niestety mniej powodów do radości miał Tobiasz Musielak. Junior Byków nie wygrał ani jednego wyścigu i ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.

Zawodników Fogo Unii nie było natomiast na liście startowej eliminacji w Ostrowie. Tam zwyciężył Grzegorz Walasek, a największą niespodzianką była dopiero szósta lokata Adriana Miedzińskiego. Tym samym zawodnik Unibaksu w finale będzie tylko rezerwowym. Bardzo dobrze na swoim torze zaprezentował się Kamil Brzozowski. Nowy zawodnik MDM Komputery Ostrovii miejsce w czołowej piątce stracił dopiero w ostatniej serii wyścigów, kiedy to przyjechał na metę jako czwarty.

Rawicz: 1. M. Janowski (Wrocław) 13 (2,3,2,3,3), 2. D. Baliński (Leszno) 13 (3,2,3,2,3), 3. M. Jabłoński (Częstochowa) 12 (2,2,3,3,2), 4. P. Świderski (Gorzów) 11 (3,1,2,2,3), 5. K. Gomólski 10+3 (3,0,1,3,3), 6. R. Miśkowiak (Lublin) 10+2 (2,3,2,1,2), 7. Mi. Szczepaniak (Rybnik) 10+1 (3,3,d,3,1) ...9. T. Musielak (Leszno) 7 (2,2,0,1,2), 14. W. Lisiecki (Rawicz) 3 (0,1,0,0,2).

Ostrów: 1. G. Walasek (Częstochowa) 13 (3,1,3,3,3), 2. P. Dudek (Z. Góra) 13 (3,2,3,3,2), 3. P. Protasiewicz (Z. Góra) 11 (2,3,u,3,3), 4. T. Jędrzejak (Wrocław)11 (2,1,3,3,2), 5. A. Mroczka (Gdańsk) 11 (1,2,3,2,3), 6. A. Miedziński Toruń) 11+w (1,3,2,2,3), 7. K. Brzozowski (Ostrów) 9 (3,3,1,2,0) ...12. E. Pulczyński (Piła) 4 (0,0,1,1,2).

Kraków: 1. Prz. Pawlicki (Leszno) 15 (3,3,3,3,3), 2. Pi. Pawlicki (Leszno) 14 (2,3,3,3,3), 3. K. Buczkowski (Tarnów) 12 (3,2,2,2,3), 4. G. Zengota (Leszno) 11 (0,2,3,3,3), 5. P. Miesiąc (Rzeszów) 9+3 (1,2,2,2,2), 6. R. Trojanowski (Kraków) 9+2 (1,3,1,2,2), 7. K. Baran (Kraków) 9+1 (2,1,3,1,2).