sportowy24
  Żużel: Liderzy Polonii są w formie

  Żużel: Liderzy Polonii są w formie

  TS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Patryk Dolny

  Patryk Dolny ©Wiesław Szmagaj

  Po towarzyskim turnieju par wykrystalizował się podstawowy skład pilskiej Polonii na inauguracyjne spotkanie Nice PLŻ z Włókniarzem Częstochowa.
  Patryk Dolny

  Patryk Dolny ©Wiesław Szmagaj

  Za niespełna tydzień, w lany poniedziałek żużlowcy Polonii pojadą pierwszy mecz w Nice PLŻ. Próbą generalną przed inauguracją sezonu był turniej par. Wygrali go gościnnie jeżdżący Przemysław Pawlicki i Adrian Cyfer z gorzowskiej Stali. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się także potencjalni liderzy pilskiego zespołu, a więc Bjarne Pedersen, Norbert Kościuch, Michał Szczepaniak oraz Patryk Dolny. I wszystko wskazuje na to, że cała czwórka może być spokojna o miejsce w składzie na mecz z Włókniarzem.

  Spory potencjał zaprezentował także Wadim Tarasenko, ale o ile Rosjanin jego w gazie, to jego sprzęt pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to żadna niespodzianka, bo ten utalentowany zawodnik miał podobne problemy także w Starcie Gniezno, skąd trafił do Polonii. Przeciętnie zaprezentował się za to Piotr Świst. Menedżer Tomasz Żentkowski przy ustalaniu składu na pierwszy mecz na pewno będzie brał jeszcze pod uwagę Rasmusa Jensena, Brady Kurtza oraz Kyle'a Newmana.

  Wyniki: 1. Para VI - 19 pkt. (Przemysław Pawlicki 8, Adrian Cyfer 11), 2. Para IV - 17 pkt. (Bjarne Pedersen 13, Arkadiusz Pawlak 4), 3. Para III - 17 pkt. (Patryk Dolny 12, Wadim Tarasienko 5), 4. Para II - 14 pkt. (Michał Szczepaniak 13, Bartosz Hassa 1), 5. Para V - 13 pkt. (Norbert Kościuch 11, Tobias Thomsen 2), 6. Para I - 9 pkt. (Piotr Świst 7, Kacper Grzegorczyk 2).  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl