Zwycięstwa poznańskich koszykarek, Pomarańczarnia liderem

Kinga Woźniak poprowadziła akademiczki do zwycięstwa nad Koroną Kraków
Kinga Woźniak poprowadziła akademiczki do zwycięstwa nad Koroną Kraków Fot. Paweł Matysiak
Poznańskie koszykarki nie sprawiły zawodu i w niedzielnych meczach pewnie pokonały swoje rywalki w I lidze. Enea AZS zwyciężyła lidera, AZS Koronę Kraków. Nie dość, że podtrzymały dobrą passę, to jeszcze przysłużyły się lokalnemu rywalowi. Dzięki przegranej Korony na czoło tabeli awansowały bowiem zawodniczki Pomarańczarni MUKS Poznań.

Ekipa Krzysztofa Dobrowolskiego zaczęła mecz niemrawo i po pierwszej kwarcie przegrywała różnicą trzech „oczek”. W drugiej kwarcie akademiczki zmiotły jednak przeciwnika z parkietu. Pozwoliły im zdobyć tylko sześć punktów, a po przerwie nie zwolniły tempa i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Klasą dla siebie była Kinga Woźniak, która świetnie prowadziła grę i zapisała na swoim koncie 18 pkt.

Inaczej rozpoczęły spotkanie w Jeleniej Górze koszykarki Pomarańczarni MUKS. Już po dwóch kartach uzyskały bezpieczną przewagę i po zmianie stron mogły już myśleć o kolejnym spotkaniu. Trener Maciej Brodziński w czwartek kwarcie posłał więc do boju większość zmienniczek.

I liga koszykarek: Enea AZS Poznań – AZS Korona Kraków 67:52 (15:18, 22:6, 13:15, 17:13)
Najwięcej dla Enei: Woźniak 18, Marciniak 13, Szloser 13.