MKTG SR - pasek na kartach artykułów

21 kwietnia nad Maltą w Poznaniu odbędzie się "Bieg Na Tak"

Marek Lubawiński
21 kwietnia odbędzie się w Poznaniu nad Maltą wyjątkowy bieg, w którym wystartują osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, dzieci i dorośli, amatorzy i profesjonaliści. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Na Tak, które od ponad 20 lat wspiera osoby niepełnosprawne w Poznaniu.

Podopiecznymi Stowarzyszenia są zarówno małe dzieci jak i osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną. W sumie z pomocy Stowarzyszenia Na Tak skorzystało już ponad 1300 osób, obecnie Stowarzyszenie wspiera ponad 400 osób niepełnosprawnych oraz ich rodziny. Sobotniej imprezie towarzyszy projekt charytatywny. Każdy uczestnik lub sponsor biegu jednocześnie wspomoże dokończenie remontu szkoły "Zakątek" dla dzieci głęboko niepełnosprawnych.

CZYTAJ TEŻ:
WSZYSTKO O SPORCIE W GŁOSIE WIELKOPOLSKIM

- Bieganie to dla mnie przede wszystkim zmęczenie, zdrowie, kondycja i relaks. W "Run of Spirit - Biegu Na Tak" wyjątkowa jest już sama nazwa, a także to, że jest otwarty dla osób niepełnosprawnych i jest miejscem prawdziwej integracji - mówi Dominika Maniecka, fizjoterapeutka pracująca w W Stowarzyszeniu Na Tak.

- Chodzę, bo lubię. Chcę wystartować dlatego, że "Run of Spirit - Bieg Na Tak" odbywa się wokół Malty, a ja lubię to miejsce. Cieszę się, bo będą tam osoby niepełnosprawne. W Stowarzyszeniu Na Tak lubię pracownię artystyczną. Jestem zadowolona ze swoich rysunków. Rozwijam się tu artystycznie - dodaje Daria Brambor.

ZOBACZ TEŻ:
KENIJCZYK I JEGO RODACZKA TRIUMFUJĄ W PÓŁMARATONIE

Najmłodsi będą mogli w niedzielę wystartować na trasach o dystansie 400 i 1000 m, a profesjonaliści i amatorzy na trasach na 5700 i 11.400 m. Przewidziana jest również trasa nordic walking na 5700 m oraz najważniejszy bieg, czyli "Bieg bez barier" na 2000 m. Ponadto zostaną zorganizowane zabawy i gry dla dzieci, które będą znajdować się pod opieką animatorów.

W zmaganiach nad poznańską Maltą weźmie udział między innymi Henry Wanyoike, najszybszy niewidomy maratończyk świata, który w wieku 21 lat prawie zupełnie stracił wzrok w wyniku nagłego udaru mózgu. Po przezwyciężeniu depresji oraz rehabilitacji w jednym z kenijskich ośrodków, zaczął startować w biegach zdobywając olimpijskie złote medale na 5000 i 10.000 metrów. Rekordu, który ustanowił podczas maratonu w Hamburgu w 2005 roku przebiegając go w czasie 2:31.31 do dzisiaj nie udało się pobić żadnemu innemu niewidomemu.

ZOBACZ:
TRENER MARIUSZ RUMAK ZAGRAŁ W ... SPEKTAKLU TANECZNYM

Szczegółowe informacje na stronie www.stowarzyszenienatak.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 kwietnia.

Program Run of Spirit (start i meta na wschodnim końcu jeziora Maltańskiego nad trybunami)
Poznań, 21 kwietnia

10.00 - bieg dzieci (do lat 6) - 400 m;
10.30 - bieg dzieci (7-13 lat) - 1000 m;
11.00 - bieg bez barier 2000 m;
11.30 - dekoracja zwycięzców biegu dzieci na 400 m oraz na 1000 m oraz biegu bez barier;
12.00 - Fun Run 5700 m (od 14 lat), nordic walking 5700 m (od 16 lat);
13.30 - Run of Spirit 11.400 m (od 16 lat)
15.00 - dekoracja zwycięzców biegów Fun Run, nordic walking oraz Run of Spirit.

**Chcesz skontaktować się z autorem informacji?

[email protected]

**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski