Adrianna Szóstak bije rekordy. To nadzieja Wielkopolski na sukcesy w dorosłej lekkiej atletyce

Adrianna Szóstak wniosła znaczny wkład w dorobek lekkoatletów z Wielkopolski, startujących w lipcowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie. Na szesnaście medali Wielkopolan, dwa wywalczyła zawodniczka SL Olimpia Poznań - złoto w trójskoku i srebro w skoku w dal.

W swojej koronnej konkurencji skoku w dal wywalczyła srebro, po skoku na odległość 5,73 m. Z kolei wynik 12,44m w trójskoku dał jej złoto i rekord Wielkopolski w tej konkurencji.

Kiedy była uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej, zakwalifikowała się na finał ogólnopolski czwartków lekkoatletycznych. Startowała na równi z dziewczętami starszymi o dwa lata. Będąc w klasie czwartej była mocnym punktem drużyny szóstoklasistek ze Szkoły Podstawowej w Pniewach, które w czerwcu 2007 roku w Bydgoszczy wywalczyły drugie miejsce w finale ogólnopolskim w czwórboju lekkoatletycznym.

- Pamiętam, że pojechaliśmy do Bydgoszczy zastanawiając się nad realnymi szansami naszych zawodniczek na miejsce 5-6. Taki znakomity wynik, czyli srebrny medal, był dla nas kompletnym zaskoczeniem. Już w pierwszym biegu nasza najmłodsza, czwartoklasistka Adrianna Szóstak pobiła rekord życiowy - 8,88 s. W koronnej swojej konkurencji, czyli skoku w dal, uzyskała rezultat 4,88 m. O trzy centymetry pobiła wtedy swój rekord życiowy, który był jednocześnie rekordem Polski w tej kategorii wiekowej. Lepiej od Ady skoczyła tylko o dwa lata starsza zawodniczka z Gdańska - wspominał prezes UKS Pniewiak, Sławomir Chamczyk.

Potem Szóstak wygrała ogólnopolskie zawody Samsung Cup oraz Mały Memoriał Kusocińskiego. W styczniu tego roku wywalczyła halowe mistrzostwo Polski w Spale. Wszystkie te sukcesy odnosiła w skoku w dal. Od niedawna próbuje swoich sił w trójskoku. Zabawę ze sportem zaczynała w Uczniowskim Klubie Sportowym "Pniewiak" pod okiem Marii Kukuć, a następnie Magdaleny Kwaśnej. Od trzech lat jest zawodniczką Olimpii Poznań, a jej trenerem jest Jarosław Jagaciak (ojciec i szkoleniowiec znanej skoczkini w dal, Anny Jagaciak). Od kilku miesięcy jest członkinią kadry do lat 16.