Aerofestival 2016: Jak dojechać? Program!

  Aerofestival 2016: Jak dojechać? Program!

  Marta Danielewicz, MKB

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aerofestival 2016: Jak dojechać? Program!
  1/15
  przejdź do galerii

  Aerofestival 2016: Jak dojechać? Program! ©Waldemar Wylegalski

  Na Aerofestival lepiej zabrać ze sobą nakrycie głowy, wodę i... zatyczki do uszu. Szykuje się weekend z podniebnymi atrakcjami.
  Przez cały weekend niebo nad poznańskim lotniskiem Ławica wypełnią różnokolorowe szybowce, statki powietrzne, samoloty odrzutowe i wojskowe, pokazy akrobatyczne. Już dziś rozpoczyna się Aerofestival - podniebne show w wykonaniu światowej sławy mistrzów awiacji oraz wystawa sprzętu lotniczego i wojskowego. Będzie gorąco, kolorowe i głośno. Dlatego organizatorzy imprezy przestrzegają, by zabrać ze sobą nakrycia głowy, butelki z wodą, prowiant a także zatyczki do uszu dla najmłodszych.

  Organizatorzy spodziewają się wielu gości, dlatego też uruchomione są specjalne, dodatkowe linie autobusowe, by każdy spragniony podniebnych wrażeń mógł dotrzeć na Aerofestival.

  Stacjonujące do tej pory na poznańskich Krzesinach Polskie F16 oraz, te które przyleciały do nas z Turcji i Belgii narobią niezłego hałasu nad głowami uczestników imprezy. Niespodzianką tegorocznej odsłony Areofestivalu będzie z pewnością wyścig samolotu z... samochodem. Pokazy, zarówno w sobotę, jak i niedzielę rozpoczną pokazy grup spadochroniarskich.

  Aerofestival to również terenowa lekcja historii w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych, które w strojach z wybranego okresu przybliżą dokonania i zasługi polskiej wojskowości. To też jedyna okazja, by porozmawiać z pilotami samolotów, np. gościem specjalnym - kapitanem Tadeuszem Wroną.

  - To tutaj, w terenie dawnej, wojskowej części lotniska Ławica przedstawiciele służb mundurowych mają niepowtarzalną okazję wprowadzić uczestników wydarzenia w tematykę obronności kraju, zaprezentowania swoich możliwości, od uzbrojenia, po wyposażenie i praktyczne umiejętności - zapowiada Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizator imprezy.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo