Autostrada szczęsliwa dla wielkopolskich kolarzy [ZDJĘCIA]

Robert Domżał
Zawodniczki z bydgoskiego EMDEKu Budopolu Małgorzata Ziemińska i  Edyta Jasińka dojechały na metę na czwartym miejscu. Do medalu zabrakło im 7 sekund
Zawodniczki z bydgoskiego EMDEKu Budopolu Małgorzata Ziemińska i Edyta Jasińka dojechały na metę na czwartym miejscu. Do medalu zabrakło im 7 sekund Robert Domżał
Na autostradzie A2 między Nowym Tomyślem a Świeckiem ścigali się kolarze. Stawką były medale Mistrzostw Polski.

Pięć kompletów medali zdobyli wielkopolscy zawodnicy i zawodniczki w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym. Na budowanym odcinku A2 między Nowym Tomyślem a Świeckiem rywalizowali specjaliści od jazdy dwójkami na czas.

W kategorii juniorów złote medale i koszulki Mistrzów Polski wywalczyli Kacper Kistowski i Wojciech Sykała z Tarnovii Tarnowo Podgórne. Dystans 30km pokonali w 37 min 29 sek . Na miejscu drugim zameldowali się na mecie reprezentanci KTK Kalisz Przemysław Kasperkiewicz i Eryk Latoń z czasem o 5 sek. gorszym. Brąz wywalczyła para Górnika Wałbrzych Jakub Pytka i Tomasz Mickiewicz. Również juniorzy młodsi Tarnovii Tarnowo Podgórne Marcin Karbowy i Gracjan Szeląg stanęli na najwyższym podium. 24 km pokonali w czasie 32 min i 6 sek. Dziesięć sekund dłużej na trasie była dwójka z Opty Mazowsze Grodzisk Mateusz Kaźmierczak, Patryk Soliński. Brąz zdobyli reprezentanci Górnika Wałbrzych: Paweł Przewięda i Aleks Sołtys. Na czwartym najbardziej nielubianym przez sportowców miejscu zameldowali się na mecie kaliszanie Patryk Krzywda oraz Tobiasz Pawlak.

Dwa komplety medali przywiozą do domu zawodniczki UKS Jedynka Limaro Kórnik. Juniorki młodsze Ala Ratajczak i Wiktoria Żegleń zdobyły złoto, a zawodniczki kategorii elita Kasia Pawłowska i Paula Fronczak brąz.

W kategorii juniorek młodszych srebro zdobyły zawodniczki BCM Novatex Ziemia Darłowska Patrycja Jacyszyn i Łucja Pietrzak. Dystans 15 km przejechały w czasie 23 min 2 sek, ustępując najlepszej parze o 34 sek. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyły kolarki LKK Warmia i Mazury. Bogumiła Dziuba i Ola Stańczak potrzebowały na przejazd 15 km tylko 23 min i 3 sek.

W kategorii elita najszybsze okazały się częstochowianki Monika Krawczyk i Maryna Klekot. 24 km jechały przez 33 min 52 sek. Siedem sekund dłużej były na trasie Paulina Brzeźna - Bentkowska oraz Paulina Guz.

W kategorii juniorek zawodniczek z Wielkopolski na starcie nie było. Złoto przypadło Natalii Morytko i Agacie Tomaszewskiej z Opty Grodzisk Mazowiecki. Srebro wywiozły z A2 kolarki GK Żyrardów Malina Faryn i Aleksandra Sapieja a Joanna Kowlczyk oraz Ola Kardas z ALKS Stal Grudziądz wyjada z tych Mistrzostw Polski z medalem brązowym

- Chociaż jesteśmy w Wielkopolsce trasa cale nie była plaska. Zaraz po starcie był delikatny ale wyczuwalny podjazd. Mniej więcej dwa kilometry przed metą też trzeba było mocniej depnąć, bo i tam trasa prowadziła pod górę - mówią Gracjan Szeląg i Marcin Karbowy.

W niedzielę na A2 o medale walczyć będą drużyny.