Bardzo cenne zwycięstwo MKS Poznań w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych

W pierwszoligowej rywalizacji piłkarzy ręcznych dwa cenne punkty zdobył broniący się przed spadkiem MKS Poznań, pokonując Kar-Do Spójnię Gdynia. Ważne zwycięstwo odniosła też Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Przegrał natomiast najlepiej spisujący się w obecnym sezonie Wolsztyniak Wolsztyn. Przegrały również obie wielkopolskie drużyny w pierwszej lidze kobiet – Sparta Oborniki i Polonia Kępno.

Piłkarze ręczni MKS Poznań, chociaż w poprzednich meczach nie grali źle, nie zdobywali punktów i znaleźli się w strefie oznaczającej baraże o pozostanie w pierwszej lidze. Zła passa została wreszcie przerwana. Podopieczni trenera Domana Leitgebera pokonali piątą w tabeli grupy A drużynę Kar-Do Spójni Gdynia 25:20, dzięki czemu awansowali w tabeli na 11. miejsce. MKS Poznań do przerwy prowadził pięcioma bramkami i do końca grając bardzo konsekwentnie w defensywie, nie pozwolił gdynianom na odwrócenie losów spotkania.

Od lokaty na podium na koniec rozgrywek oddalił się Wolsztyniak, który jedna bramką przegrał (28:29) wyjazdowy mecz z Warmią Traveland Olsztyn. Zawodnicy trenera Wojciecha Hanyża jeszcze w 51. minucie prowadzili, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu.

Mecz Real Astromal Leszno – MKS Henri Lloyd Brodnica odbędzie się w środę (godz.19).

W grupie B Ostrovia na wyjeździe pokonała KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 38:37. Ostrowianie w drugiej połowie przegrywali już 19:23, ale po skutecznym finiszu w ostatnim kwadransie, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Spotkanie MKS Kalisz – Siódemka Miedź Legnica zostało przełożone na środę (godz.18).

W pierwszej lidze kobiet bardzo ważne spotkanie, z innym kandydatem do spadku MKS AZS UMCS Lublin, 24:29 przegrała niestety Sparta Oborniki. To 12. z rzędu przegrana zespołu z Wielkopolski. który wyraźnie zmierza do drugiej ligi.
Z kolei Polonia Kępno oddaliła się od miejsca na podium na koniec rozgrywek. W starciu sąsiadów w tabeli, którzy mieli po 15 punktów, Polonia przegrała na wyjeździe z KPR Kobierzyce 25:26 i spadła na piąte miejsce, wyprzedzona jeszcze przez Słupię Słupsk, która sensacyjnie pokonała na wyjeździe dotychczasowego lidera Łączpol AZS AWFiS Gdańsk.

MKS Poznań – Kar-Do Spójnia Gdynia 25:20 (13:8). Najwięcej bramek dla MKS Poznań: Martyński 6, Kasperczak 4, Tokaj 4, Pochopień 3, Przedpełski 2.

Warmia Traveland Olsztyn – Wolsztyniak 29:28 (14:14). Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: N. Szutta 5, Chrapa 4, Pietruszka 3, Gessner 3, Wajs 3, P.Szutta 2, Rogoziński 2, Raczkowiak 2, Radny 2, Kuta 2.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 37:38 (18:17). Najwięcej bramek dla Ostrovii: Tomczak 10, Dutkiewicz 8, Galewski 5, Staniek 5, Bałwas 3, Śliwiński 3, Kierzek 2, Klara 2.

MKS AZS UMCS Lublin – Sparta Oborniki 29:24 (18:15). Najwięcej bramek dla Sparty: Niedzielska 5, Gładecka 4, Żołyniak 4, Filoda 3, Łakomy 2, Wasiak 2, Racka 2.

KPR Kobierzyce – Polonia Kępno 26:25 (16:11). Najwięcej bramek dla Polonii: Wojtasik 5, Grozdanowska 5, Wesołowska 4, Wynnyk 2, Oreszczuk 2, Cichoń 2, Fijałkowska 2.