Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy władze Poznania dbają o powietrze i klimat? "Potrzebna jest termomodernizacja wszystkiego, co się da"

Chrystian Ufa
Chrystian Ufa
W celu zachęcenia mieszkańców Poznania do zmiany nawyków transportowych w ramach kampanii neutralności klimatycznej w Poznaniu, zamieszczane były w przestrzeni publicznej plakaty związane z alternatywnymi sposobami poruszania się po mieście.
W celu zachęcenia mieszkańców Poznania do zmiany nawyków transportowych w ramach kampanii neutralności klimatycznej w Poznaniu, zamieszczane były w przestrzeni publicznej plakaty związane z alternatywnymi sposobami poruszania się po mieście. Robert Woźniak
Łódź, Kraków, Warszawa, Wrocław, Rzeszów przystąpiły do projektu CapaCITIES, dążącego do obniżenia emisji gazów cieplarnianych. Jak informuje urząd miasta, Poznań nie został zaproszony do realizacji tego projektu. Wydział Klimatu i Środowiska UMP nie wziął również udziału w Krajowym Forum Miejskim.

Czy Poznań dba o klimat i powietrze?

- Poznań nie znalazł się na liście 100 miast wyłonionych przez Komisję Europejską do realizacji Misji neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast. Jest to lista zamknięta - przekazuje Magdalena Żmuda, dyrektorka Wydziału Klimatu i Środowiska UMP.

Władze miasta Poznań nie brały również udziału w Krajowym Forum Miejskim, jednak nie podały powodu absencji na tym wydarzeniu przekazując jedynie informację “Wydział Klimatu i Środowiska nie brał udziału w Krajowym Forum Miejskim”.

Magdalena Żmuda, dyrektorka Wydziału Klimatu i Środowiska UMP przekazała “Głosowi Wielkopolskiemu” kroki, które podjęto w celu obniżenia emisji gazów cieplarnianych.

- W celu zachęcenia mieszkańców Poznania do zmiany nawyków transportowych w ramach kampanii neutralności klimatycznej w Poznaniu, zamieszczane były w przestrzeni publicznej plakaty związane z alternatywnymi sposobami poruszania się po mieście, w tym zeroemisyjnym korzystaniem z roweru - informuje Magdalena Żmuda.

W Poznaniu miały również miejsce takie akcje jak “Stopień mniej znaczy więcej”, “Trzymaj ciepło”, „Trzymaj ciepło drzwiami i oknami” czy też “Czyste Powietrze”. Ekspert nie ma jednak wątpliwości, że do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych potrzebne są zdecydowane działania.

- Potrzebna jest termomodernizacja wszystkiego, co się da. Generalnie możemy zacząć od termomodernizacji użyteczności publicznej, a skończyć na każdym domu i to jest takie wyzwanie dla naszego miasta - mówi Bogdan Chojnicki, profesor UPP.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski