W dniach 14 i 15 września w Gołuchowie koło Kalisza odbędą się XX Dni Ogrodnika. Targi przeznaczone są dla producentów warzyw gruntowych i uprawianych pod osłonami, sadowników, w tym osób uprawiających owoce jagodowe, producentów roślin ozdobnych w gruncie jak i pod osłonami a także rolników poszukujących alternatywnych źródeł dochodów.

Dni Ogrodnika mają formę kiermaszu. Weźmie w nich udział około 200 firm z Polski i zagranicy. Targi adresowane są do producentów warzyw uprawianych w gruncie i pod osłonami, sadowników, producentów roślin jagodowych, kwiatów i roślin ozdobnych a także dla doradców, handlowców itp.

Odwiedzający mogli zapoznać się z najnowszą ofertą środków produkcji i technologii dla ogrodnictwa w tym z wieloma rozwiązaniami nowatorskimi.

Przy okazji zainteresowani będą mogli skorzystać z porad wielu naukowców – praktyków m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Instytutu Ochrony Roślin – PIB, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a także wziąć udział w seminariach fachowych.

Wiele aktualnych zagadnień można było wyjaśnić także w punktach informacyjnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Stacji Chemiczno-Rolniczej, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami. Czynny był punkt porad prawnych.

Podczas XIX Dni Ogrodnika odbyło się wiele imprez towarzyszących w tym Gala Finałowa XI edycji Krajowego Konkursu „Wzorowy Ogrodnik”.

Dni Ogrodnika - jak dojechać do Gołuchowa?

Dni Ogrodnika odbywają się w Gołuchowie na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Czartoryskich i pięknego parku arboretum - 17 km od Kalisza.

Dni Ogrodnika w Gołuchowie 2018 - godziny otwarcia:

Piątek, 14 września 2018 r.: godz. 10:00 - 17:00
Sobota, 15 września 2018 r.: godz. 10:00 - 16:00

Wstęp oraz udział w konsultacjach i seminariach - bezpłatny.

Zobacz też:

Dni Ogrodnika w Gołuchowie 2017 - zobacz wideo: