MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Domniemany szef mafii wnuczkowej czeka na prawomocny wyrok. Arkadiusz Ł., ps. "Hoss" odsiaduje już karę za oszustwa

Justyna Piasecka
"Hoss" i jego brat uznawani są za twórców oszustwa metodą "na wnuczka"
"Hoss" i jego brat uznawani są za twórców oszustwa metodą "na wnuczka" Grzegorz Dembiński
Uważany za twórcę oszustwa metodą „na wnuczka” Arkadiusz Ł., znany jako „Hoss” odwołuje się w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu od wyroku skazującego go na karę 6,5 roku za oszustwa seniorów z Warszawy, Niemiec i Szwajcarii. Prawomocny wyrok zostanie wydany za tydzień.

Arkadiusz Ł., uważany za szefa "mafii wnuczkowej" usłyszy prawomocny wyrok

W środę, 29 marca poznański sąd apelacyjny rozpatrzył apelację prokuratora oraz obrońców oskarżonego Arkadiusza Ł., którzy odwołali się od wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu, wydanego w lutym 2021 roku. Wówczas „Hoss” został skazany na karę łączną 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, ponadto został zobowiązany do naprawienia szkód poprzez zapłatę w sumie niespełna 2,1 mln zł na rzecz osób pokrzywdzonych.

– Prokurator zarzucił Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss popełnienie dziesięciu przestępstw metodą „na wnuczka”. Miał ich dokonać od maja 2013 r. do kwietnia 2014 r. Zgodnie z poczynionymi ustaleniami oskarżony z popełniania przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodów

– informował w 2018 r. prok. Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

„Hoss” nie przyznał się do winy. Obok zeznań pokrzywdzonych, jednym z głównych dowodów w tej sprawie, są nagrania z podsłuchanych rozmów telefonicznych. Z nagrań ma wynikać, że „Hoss” i jego brat manipulują seniorami, by wyłudzić pieniądze. Nagrania te nie zostały jednak wzięte pod uwagę przez sąd, który wydał wyrok w pierwszej sprawie Arkadiusza Ł. Zostały one uznane za nielegalne.

Obrońcy domagają się uniewinnienia

Prokurator w swojej apelacji zarzucił sądowi pierwszej instancji rażącą niewspółmierność orzeczonej wobec oskarżonego kary i wniósł o wymierzenie kary łącznej 13 lat pozbawienia wolności.

Z kolei obrońcy oskarżonego adw. Paweł Głuchowski i adw. Honorata Kruk domagają się uniewinnienia Arkadiusza Ł., ewentualnie przekazania sprawy do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem wideo.
Poznanianka zabiła 3-letnią córeczkę ze szczególnym okrucieństwem. Jest wyrok:

od 16 lat

Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony 5 kwietnia. Arkadiusz Ł. obecnie przebywa w zakładzie karnym, nie wnosił o doprowadzenie go na rozprawę w sądzie apelacyjnym.

Oszukano tysiące seniorów

„Hoss” odsiaduje obecnie karę 6 lat więzienia za udział w grupie przestępczej i wyłudzenie lub próbę wyłudzenia w Niemczech, Szwajcarii i Luksemburgu, łącznie kilku milionów złotych oraz biżuterii, złota i złotych monet. Przestępstw tych dopuszczał się w latach 2012-2014. Ofiarami „Hossa” były głównie osoby starsze, zazwyczaj samotne. W sprawie tej skazany został też brat „Hossa” Adam P., który usłyszał wyrok 5 lat pozbawienia wolności.

Arkadiusz Ł. ps. "Hoss" razem ze swoim bratem Adamem P. są uznawani za szefów wnuczkowej mafii oraz twórców metody oszustwa "na wnuczka". Przestępstwo polegało na tym, że do seniorów dzwonił oszust, który podszywał się pod kogoś z rodziny. Następnie, kłamiąc, że np. ma problemy, namawiał starsze osoby do przekazania mu znacznej ilości pieniędzy. W ten sposób w różnych europejskich państwach oszukano tysiące seniorów na ogromne kwoty.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski