MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwaj lechici bliżej Euro

LEM
Węgierski bramkarz Gabor Kiraly i obrońca Tamas Kadar dostali pochwały za mecz w Oslo Yorgos Karahalis
Dużą niespodzianką zakończył się pierwszy barażowy mecz o Euro 2016. Norwegia przegrała w Oslo z Węgrami 0:1. W drużynie Madziarów wystąpili piłkarze Lecha Poznań Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics.

Węgrzy nie byli faworytami pierwszego meczu barażowego, a jednak udało im się w Oslo pokonać Norwegów 1:0.
Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Laszlo Kleinheisler w 26 minucie.

W podstawowej jedenastce Madziarów na lewej obronie grał Tamas Kadar z Lecha Poznań. I choć gospoadarze mocno naciskali nie popełnił większych błędów. Swój występ zakończył jednak z zółta kartką na koncie.
W drugiej połowie, na ostatni kwadrans, pojawił się na boisku Gergo Lovrencsics.
Warto dodać, że pełne spotkanie rozegrał Richard Guzmics (Wisła Kraków), a napastnik Legii Nemanja Nikolić cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Przeciwko rówieśnikom z Norwegii zagrała też wczoraj w sparingu polska kadra U-21. Barw naszej drużyny bronili lechici Tomasz Kędziora i Dariusz Formella. Ten pierwszy był kapitanem, Formella pojawił się na boisku w 63. minucie.
Polacy wygrali 1:0 po golu Pawła Jaroszyńskiego w 72 minucie