Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

e-pity 2016 – najlepszy sposób na bezbłędne rozliczenie PIT-a, również mobilnie :)

Gazeta

To kolejny rok, w którym poznańska firma e-file udostępnia polskim podatnikom program e-pity. Aplikacja do rozliczania deklaracji za 2016 rok jest już ósmą edycją programu, w którym podatnicy wypełnili dotychczas ponad 15 mln PIT-ów, a 4,5 mln wysłali elektronicznie. Jak zawsze użytkownicy programu mogą korzystać z największej liczby aktualnych deklaracji, możliwości pobrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT (PFR), a wszystkie najpopularniejsze PIT-y wypełnić mogą w kreatorze lub w trybie aktywnych formularzy. W tym sezonie, e-file proponuje również w pełni mobilną wersję aplikacji e-pity, za pośrednictwem której miłośnicy telefonów komórkowych, smarftonów czy tabletów - mogą rozliczyć i wysłać swój PIT-37 bezpośrednio do systemu e-Deklaracje. W 2017 roku producent programu stawia na hasło „e-pity – najlepszy sposób na PIT-a”, a nowa wersja aplikacji pokazuje, że nie jest gołosłowny.

W programie można rozliczyć PIT-a w kreatorze lub w formie aktywnych deklaracji oraz wysłać go elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Aplikacja weryfikuje, czy użytkownik wypełnia wszystkie wymagane pola, a następnie pozwala śledzić etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), którego kopię można otrzymać również na swój adres e-mail. Wypełnione formularze można także wydrukować i wysłać pocztą lub osobiście doręczyć do Urzędu Skarbowego.

Użytkownicy e-pity mogą korzystać również z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT (PFR), którą Ministerstwo Finansów udostępniło 17 marca 2017 r. Aplikacja umożliwia pobranie danych z Portalu Podatkowego, pozwala je uzupełnić o brakujące ulgi i odliczenia, wysłać elektronicznie do systemu e-deklaracje.gov.pl, ale także wydrukować lub zapisać na komputerze. Osoby, które już korzystały z programu e-pity nie muszą ponownie wprowadzać swoich danych – są one wczytywane z komputera użytkownika i kopiowane do składanych deklaracji i załączników.

Z usługi wstępnie wypełnionego PITa-37 (PFR), skorzystać mogą również Ci podatnicy, którzy ponad wszystko cenią rozwiązania mobilne. Zarówno sympatycy systemu Android, Mac, iOS czy wersji on-line, docenią mobilne e-pity. Aplikacja bowiem nie tylko wygodnie wczytuje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 (PFR) podatnika bezpośrednio z serwerów Ministerstwa Finansów, ale pozwala uzupełnić je o dodatkowe dane i bezpiecznie e-wysłać do systemu e-Deklaracje.

Aplikacja e-pity w wersji mobilnej to pierwsza w Polsce darmowa aplikacja do rozliczania i wysyłania e-deklaracji PIT-37 do systemu e-Deklaracje.gov.pl za pośrednictwem smartfonów, tabletów i komórek. Proponuje przyjazny interfejs, pomoc kreatora deklaracji, obliczenia na silniku aplikacji e-pity niezawodnym od 2009 roku, oraz sprawną e-wysyłkę PIT-37 za potwierdzeniem Urzędowego Poświadczenia Odbioru ( UPO) i bezpieczne zapisywanie danych wyłącznie na urządzeniu podatnika.

Najlepszy sposób na każdego PIT-a
Program e-pity 2016 posiada największą liczbę aktualnych deklaracji PIT-ów. Są w nim dostępne wszystkie najpopularniejsze formularze tj.: PIT-36 i 36L, PIT-37, PIT-28, PIT-28/A i /B, PIT-38, PIT-39, załączniki: PIT/B, /BR, /D, /DS, /M, /O, /Z, /ZG, PIT-2, 2K, 2A i druki: ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, SSE-R/A, ale także deklaracje dla wąskich grup podatników: PIT-3, PIT-12, PIT-14, PIT-16, PIT-16A i PIT-19A.

Nowości w wersji e-pity 2016
W aplikacji e-pity 2016 skorzystać można z ułatwień dla osób niepełnosprawnych (odczytywanie tekstów w czytnikach dla słabowidzących), funkcjonalności sugerowania danych adresowych na podstawie kodu pocztowego podatnika oraz obsługi zupełnie nowych załączników PIT/BR i PIT/DS dla deklaracji PIT-36 i PIT-36L. Teraz na nowym wzorze załącznika PIT/O można wpisać dane sześciorga dzieci i aż pięć przekazanych darowizn.

Jeśli program zostanie uruchomiony na tym samym komputerze co rok wcześniej – aplikacja wczyta również dane zapisane w zeszłorocznej wersji, a z nią dane użytkownika z 2015 roku wraz z deklaracjami PIT rozliczonymi w 2016 r. Program pobierze automatycznie kwotę przychodu z deklaracji rozliczanej w poprzednim roku oraz inne dane. Funkcjonalność ta okaże się pomocna również podczas ewentualnej korekty PIT-a za rok ubiegły.

Za darmo jeśli przekażesz 1%
Aplikacja e-pity 2016 jest darmowa pod warunkiem przekazania 1% podatku. Program nie ogranicza wyboru OPP, pozwala na samodzielne wpisanie nr KRS organizacji oraz nie posiada limitu wypełnionych PIT-ów.

Program e-pity już po raz ósmy
Aplikację e-pity od dnia premiery pobrano lub uruchomiono online już ponad 15 mln razy, a użytkownicy rozwiązań e-file przesłali skutecznie do Ministerstwa Finansów już ponad 4,5 mln e-deklaracji. e-pity 2016 z aktualnie dostępnymi deklaracjami PIT do rozliczania podatku dochodowego za rok 2016, można pobrać pod adresem: http://www.e-pity.pl Program jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS i Linux, wersji on-line, oraz w wersji mobilnej na smartfony i tablety. W 2017 roku PIT-y składamy do wtorku 2 maja.

O firmie e-file:
Działająca od 2009 roku spółka e-file sp. z o.o. jest producentem profesjonalnych aplikacji biznesowych oraz programów wykorzystujących rozwiązania informatyczne do ułatwiania codziennego życia. Główne działania e-file koncentrują się na elektronicznym wypełnianiu formularzy. Z poprzednich edycji programu e-pity – najbardziej zaawansowanej technologicznie aplikacji do wypełniania deklaracji PIT – skorzystało ponad 15 000 000 podatników. Spółka jest także producentem aplikacji do wypełniania druków, deklaracji, umów i formularzy – fillUp – Przyjazne formularze (www.fillup.pl), oraz aplikacji e-pity Płatnika (www.platnik.e-pity.pl ) do kompleksowej, elektronicznej obsługi PIT-11, 8C, 40 i 4R - dedykowanej płatnikom podatku PIT. Hasłem przewodnim firmy e-file jest e-life, a jej celem budowanie prostych i funkcjonalnych aplikacji, które sprawdzą się na co dzień. Więcej na: www.e-file.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski