Firma Krotoski-Cichy to największy w Polsce dealer

  Firma Krotoski-Cichy to największy w Polsce dealer

  Piotr Robakowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Firma Krotoski-Cichy posiada w Polsce ponad dwadzieścia salonów sprzedaży. Oferuje wyłącznie pojazdy wchodzące w skład Volkswagen Group.
  1/7
  przejdź do galerii

  Firma Krotoski-Cichy posiada w Polsce ponad dwadzieścia salonów sprzedaży. Oferuje wyłącznie pojazdy wchodzące w skład Volkswagen Group. ©Piotr Robakowski

  Po raz drugi z rzędu, poznańska Grupa Krotoski-Cichy, znalazła się na szczycie listy największych polskich grup dealerskich i dealerów TOP50. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna lokalna firma – Bemo Motors.
  Zestawienie TOP50 od kilku lat przygotowują: doradcza firma DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar. Przez kilka lat na pierwszym miejscu utrzymywała się Polska Grupa Dealerska z Katowic. W 2015 roku najwyższą sprzedaż osiągnęła Grupa Krotoski-Cichy, czyli wywodząca się z Poznania firma, która w całym kraju ma już ponad 20 salonów. Sukces był tym większy, gdy zwrócimy uwagę na fakt, że współpracuje ona tylko z Grupą Volkswagena, do której należą marki: Volkswagen, Audi, Porsche, Skoda, Seat, a także Volkswagen Samochodu Użytkowe. Kolejne miejsca zajmują już grupy dealerskie, które łączą wiele marek, a zatem nie trzymają się tylko jednego producenta.

  W 2015 roku Polska Grupa Dealerska postanowiła powalczyć o powrót na pierwszą pozycję. Jeszcze pod koniec 2014 roku kupiła w Poznaniu salon i serwis Opla. Ruszyła także budowa dwóch nowych salonów sprzedaży, które uruchomione zostaną w drugiej połowie tego roku. Mimo poniesionych inwestycji i przy podwojeniu swojej sprzedaży, w ubiegłym roku najwięcej samochodów sprzedała na polskim rynku Grupa Krotoski-Cichy. Niewątpliwie i w tym przypadku sukces związany jest z inwestycjami. Firma kupiła bowiem częstochowskiego dealera VW Marszałek. Najwyższe wzrosty sprzedaży wśród firm na liście TOP50 2015 zanotowali, debiutanci: warszawska grupa Wiśniewski – dealer Toyoty i Lexusa (+ 111,54 proc.) oraz reprezentująca także japońską markę - Toyota Romanowski, do której należą salony Toyoty i Lexusa w Kielcach, Radomiu i Krakowie (wzrost sprzedaży o + 41,61 proc.).

  W 2015 roku, po raz drugi z rzędu, wszyscy dealerzy z pierwszej dziesiątki listy poprawili swoje wyniki sprzedażowe. Po raz pierwszy przekroczono magiczną dotąd granicę 15 tysięcy sprzedanych rocznie aut licząc na jedną firmę. Rekord ten pobiły od razu dwie firmy: Grupa Krotoski-Cichy i Grupa PGD. Pierwsza z nich sprzedała 15702 auta, co stanowi wzrost w porównaniu z 2015 roku o 17,45 procent. PGD sprzedała 15104 auta notując wzrost o blisko 30 procent w stosunku do 2015 roku. Na trzecim miejscu znalazła się kolejna poznańska firma – Grupa Bemo Motors ze sprzedażą na poziomie 7455 aut. Jak widać różnice między pierwszym i drugim miejscem są niewielkie. Trzecia w rankingu forma traci do liderów dokładnie 50 procent. Cieszy jednak fakt, że w najlepszej trójce jest dwóch wielkopolskich dealerów, a firma PGD uruchamia za kilka miesięcy swoje nowe salony właśnie w Poznaniu. Zapowiada się emocjonująca walka, na której skorzystają zapewne klienci.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie polecam

  Klient (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Sprzedaż części używanych Krotoski Cichy Wysogotowo . Nie polecam tam zakupów nikomu. Kupowałem tam rurkę wspomagania za którą zapłaciłem bagatela 50 zł i nawet nie mogłem zapłacić kartą bo...rozwiń całość

  Sprzedaż części używanych Krotoski Cichy Wysogotowo . Nie polecam tam zakupów nikomu. Kupowałem tam rurkę wspomagania za którą zapłaciłem bagatela 50 zł i nawet nie mogłem zapłacić kartą bo terminal jest wyłącznie,, dla kontrahentów ''. Pan biorąc rurkę na wzór zgubił teflonowe uszczelnienie (właściwie to zapewne zdjął śrubokrętem bo bez narzędzia tego zdjąć się nie dało , tylko po to aby nie różniła się od tej zakupowanej) Na pytanie gdzie są uszczelnienia w rurce starej i nowej obruszył się i nawet nie zamierzał sprawdzić czy nie pozostały w tym od którego odkręcał. Bez nich zakup okazał się bezzasadny. Jedyny w cudzysłowie plus tamtego zakupu to że towar został dobrze owinięty strechem zanim go zobaczyłem,to tak w obawie ''aby nie wylał mi się płyn'' (żebym nie zobaczył braku uszczelnień).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dla mnie najlepszy dealer to ten

  Miech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  który daje największy rabat.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY