Futsal: Polska reprezentacja znów wygrała z Belgami w Pniewach

Marek Lubawiński
Michała Wojciechowskiego z Akademii FC Pniewy.
Michała Wojciechowskiego z Akademii FC Pniewy. Krzysztof Kaczyński
Futsalowa reprezentacja Polski po raz drugi pokonała w Pniewach rywali z Belgii. W niedzielnym meczu biało-czerwoni prowadzeni przez Vlastimila Bartoska wygrali 4:1, natomiast w drugim spotkaniu pokonali Belgów 5:3 (3:1).

Polacy między innymi meczami z Belgią starają się naprawić fatalny wizerunek jaki towarzyszy naszym futsalistom po nieudanym turnieju eliminacji mistrzostw świata rozgrywanym w ubiegłym roku w sycylijskiej miejscowości Caltanissetta. Tam podopieczni 47-letniego trenera z Czech przegrali z gospodarzami 2:5, Rumunami 3:9, a pokonali Bułgarów 5:4 i zajęli trzecie miejsce. Do baraży o prawo gry w turnieju finałowym MŚ w Tajlandii awansowały dwa najlepsze zespoły.

Początek poniedziałkowego pojedynku przypominał pierwsze minuty niedzielnego starcia - było nudnie i bezbarwnie. Goście objęli prowadzenie w ósmej minucie. Bartłomiej Nawrat, polski bramkarz z Wisły/Krakbet Kraków zbyt długo zwlekał z rozpoczęciem akcji i sędziowie podyktowali rzut wolny dla Belgów, którzy szybko wymienili cztery podania, a ostatnie skutecznym strzałem zakończył Andre Jaca.

To był taki mały cios, który obudził reprezentantów Polski. W 11. i 12. minucie w ciągu 90 sekund Polacy zdobyli trzy gole. Najpierw pięknym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Dura (Rekord Bielsko-Biała), chwilę potem wynik podwyższył z przedłużonego rzutu karnego (10 metrów, po szóstym faulu Belgów) Adrian Pater z Wisły/Krakbet, wynik spotkania do przerwy ustalił Paweł Biedniak z Rekordu.

W drugiej połowie znów pierwsi gola zdobyli goście, ale potem dominowali Polacy zmobilizowani pięknym strzałem Michała Wojciechowskiego z Akademii FC Pniewy, który jednak trafił w słupek. Potem jednak do belgijskiej bramki trafiali Marcin Kiełpiński (Wisła/Krakbet) i kapitan zespołu Michał Słonina (Gwiazda Ruda Śląska). Tuż przed końcem Belgowie wykorzystując dekoncentrację w szeregach biało-czerwonych zdobyli trzeciego gola.

Polska - Belgia 5:3 (3:1)
Bramki:
0:1 Andre Jaca (8), 1:1 Tomasz Dura (11), Adrian Pater (11. przedłużony rzut karny), 3:1 Paweł Biedniak (12), 3:2 Mohamed David Reda (27). 4:2 Marcin Kiełpiński (31), 5:2 Michał Słonina (32), 5:3 Mohamed David Reda (39).

Polska: Nawrat - Wojciechowski, Żebrowski, Dura, Budniak oraz Kiełpiński, Czech, Olejniczak, Pater, Słonina, Milewski.