Gdzie można oddać używane i już niepotrzebne ubrania? W...

  Gdzie można oddać używane i już niepotrzebne ubrania? W Poznaniu jest wiele takich miejsc!

  ZEN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Co zrobić z używanymi ubraniami? Można je oddać m.in. do punktów Caritas. Ich adresy w Poznaniu znajdziesz na kolejnej stronie.
  1/5
  przejdź do galerii

  Co zrobić z używanymi ubraniami? Można je oddać m.in. do punktów Caritas. Ich adresy w Poznaniu znajdziesz na kolejnej stronie.

  ©caritaspoznan.pl

  Masz w szafie ubrania, które już Ci się znudziły, albo już na Ciebie nie pasują i nie wiesz, co znimi zrobić? W Poznaniu jest kilka miejsc, gdzie można je oddać osobom, którym nadal się przydadzą.
  Gdzie oddać stare ubrania? Co zrobić z rzeczami, które są dobre, ale już na nas nie pasują? - to pytania, które często zadajemy sobie, chcąc zwolnić trochę miejsca w szafie. Każdy z nas ma ubrania, które już na nas nie pasują, bo np. przytyliśmy, albo zwyczajnie nam się znudziły lub wyszły z mody. Żal je wyrzucać, skoro są jeszcze dobre, ale nie ma gdzie ich trzymać.

  Co w takiej sytuacji robić? Rozwiązań jest wiele.

  1. Sprzedaż lub oddanie za darmo w którymś z serwisów internetowych

  Ubrania, czy obuwie można po prostu sprzedać. W erze internetu to bardzo proste. Wystarczy zrobić im zdjęcia i za pomocą kilku kliknięć wystawić na sprzedaż w którymś z popularnych serwisów. To jednak dobry sposób tylko wtedy, gdy chcemy sprzedać drogie markowe buty, czy odzież. Raczej nie sprzedamy w ten sposób znoszonej sukienki, czy bluzy. W serwisie możemy je jednak wystawić do oddania za darmo.

  2. Oddanie potrzebującym

  Zbiórką ubrań zajmuje się wiele instytucji dobroczynnych. Największą z nich jest Caritas, która w Poznaniu ma wiele punktów przyjmowania odzieży używanej. Ich dokładny wykaz znajdziesz w galerii.
  Zobacz galerię
  3. Pojemniki na odzież PCK

  Jeszcze prostszym rozwiązaniem są pojemniki na odzież należące do PCK, które znajdują się w wielu miejscach Poznania. Oddane tam ubrania nie trafią do potrzebujących, ale do firmy, która współpracuje z PCK i w zamian za możliwość wykorzystywania logotypu organizacji, przekazuje na jej cel środki finansowe.

  4. Wymiana lub oddanie w grupach facebookowych

  Dzięki grupom sąsiedzkim na Facebooku swoje używane ubrania możemy też komuś oddać za darmo lub się wymienić. Wystarczy dać ogłoszenie i umówić się na odbiór z osobą, która jest zainteresowana.

  5. Givebox

  Pewną nowinką są tzw. giveboksy. To rodzaj regału/szafy ustawionej w miejscu publicznym, gdzie każdy może pozostawić coś, czego nie potrzebuje, a co może się jeszcze komuś przydać. W Giveboksie można pozostawić nie tylko niepotrzebne ubrania, buty, ale także książki, płyty, filmy, sprzęt AGD i RTV.

  W Poznaniu jest już pięć giveboksów:
  • Givebox Jeżyce - przy Domu Tramwajarza - ul. Słowackiego 19
  • Givebox Łazarz - przed wejściem na pływalnię w parku Kasprowicza
  • Givebox Wilda - ul. Różana 10
  • Givebox Śródka - ul. Gdańska 2
  • Givebox Grunwald - Kopernik - ul. Newtona 14.

  Zobacz też:
  Wiele z tych punktów będzie dla Was wielkim zaskoczeniem. Zobaczcie czego nie możecie robić w swoim domu, mieszkając w bloku.Nie wolno Ci trzepania dywanu

  Mieszkasz w bloku? Tego robić Ci nie wolno! [lista]

  11

  Fot. Andrzej Wisniewski /zdjęcie ilustracyjne


  POLECAMY:
  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Potrzebuje duzom ilosc ciuchyw damskich s m L firanki

  Alicja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Za darmo

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomaganie

  Ewelina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jest wiele sposobów aby nie wyrzucać ubrań. Warto oddać niezniszczoną odzież bo może to pomóc potrzebującym. Ja oddaję w akcji online pomaganie przez ubranie i wspieram finansowo fundacje...rozwiń całość

  Jest wiele sposobów aby nie wyrzucać ubrań. Warto oddać niezniszczoną odzież bo może to pomóc potrzebującym. Ja oddaję w akcji online pomaganie przez ubranie i wspieram finansowo fundacje charytatywne :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Wielkie muzyczne show w Poznaniu! 12 wokalistów na scenie!

  Wielkie muzyczne show w Poznaniu! 12 wokalistów na scenie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.