MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie w Polsce można spodziewać się burz 16.06.2024? Sprawdź u nas

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Sprawdź, jak wygląda sytuacja burzowa w Polsce. Zobacz nasz artykuł, w którym pojawiają się informacje z popularnych profili facebookowych na temat wyładowań atmosferycznych w naszym kraju. W ten sposób szybko dowiesz się, w którym miejscu w Polsce można spodziewać się grzmotów. Gdzie są burze i wyładowania atmosferyczne?

Burza to bardzo częste zjawisko, które pojawia się w Polsce i może wyrządzić wiele szkód. Dlatego warto śledzić informacje o burzowej pogodzie, aby odpowiednio się do niej przygotować. Sprawdzaj razem z nami nowe wiadomości o wyładowaniach atmosferycznych w Polsce, aby dowiedzieć się, gdzie jest burza. Może będzie ona w twojej okolicy?

Najnowsze informacje o burzach w Polsce

Na południowy zachód od #Warszawa występuje dość aktywna elektrycznie burza. Grzmi również miejscami na południu województwa! Jak jest u Was?


Sytuacja burzowa ⚡- stan z godz. 14:31 (16.06.2024) 👉 Słabo zorganizowane i wolno przemieszczające się burze utworzyły się nad wschodnią częścią województwa łódzkiego (rejon Tomaszowa Mazowieckiego, Rawy Mazowieckiej, Skierniewic). Burzom tym towarzyszą miejscami silne opady deszczu, które prowadziły do łącznych opadów w wysokości około 20-25 mm. Zagrożenie opadami gradu i silnym wiatrem jest małe, niemniej lokalnie możliwy jest drobny grad oraz porywy wiatru do 60-70 km/h. Burze te przemieszczają się w kierunku północnym i północno-wschodnim. Aktualnie ich aktywność elektryczna się zmniejszyła, ale w najbliższym czasie może ponownie wzrosnąć. 👉 W najbliższym czasie burze możliwe są także na południowym wschodzie, głównie w województwie podkarpackim (m.in. w rejonie Rzeszowa), ale również miejscami w województwach małopolskim i świętokrzyskim. Burze te będą miały lokalny zasięg, a ich głównym zagrożeniem będą silne opady deszczu. (grafika z liczbą wyładowań z Portalu Letniego CMM.IMGW.PL) https://cmm.imgw.pl/cmm/?page_id=40943


Wiemy, że na razie pogoda nie napawa optymizmem, bo nad Myszkowem wciąż pada i to chwilami dosyć mocno, ale radary mówią, że do godziny opady powinny ustępować, a podczas trwania meczu na Myszkowskiej Strefie Kibica może nawet wyjrzy zza chmur słońce 🌧☀️🇵🇱


W woj. Łódzkim i Małopolskim doszło do rozwoju pierwszych dzisiejszych burz. Niebawem ich liczba delikatnie wzrośnie ⛈️⚠️


Sytuacja burzowa ⚡ - stan z godz. 12:34 (16.06.2024) 👉 Niewielka komórka burzowa utworzyła się w rejonie Tarnowa i przemieszcza się powoli w kierunku północno-wschodnim. Burzy tej towarzyszą opady o natężeniu do 5 mm/10 min. W obrębie tej burzy istnieje niewielkie prawdopodobieństwo opadów małego gradu oraz silniejszych porywów wiatru. 👉 W najbliższym czasie rozwój burz możliwy będzie na południowym wschodzie oraz częściowo w centrum Polski, na wschodnim skraju zachmurzenia frontowego lub w strefie bezchmurnej przylegającej bezpośrednio do zachmurzenia. 👉 Burzom tym miejscami towarzyszyć będą silne opady deszczu, co będzie głównym zagrożeniem z nimi związanym. Możliwe są opady do 10-20 mm, a w wyniku wolnego przemieszczania się oraz kumulacji opadów z kilku komórek, możliwe są łączne sumy do 30 mm. Punktowo może wystąpić mały grad oraz silniejszy wiatr w porywach do 70 km/h.


https://www.facebook.com/share/v/5gN1cFY9ko4GxQg1/


👉 Prognoza burz ⚡ na jutro 17.06 z ważnością od godziny 08:00 do 20:00, w formie opisowej i graficznej. Dodatkowo na noc 17/18.06 i dzień 18.06.2024 prognoza wyłącznie w postaci graficznej. 👉 Jutro na zachodzie, północy oraz częściowo w centrum Polski oddziaływać będzie górna zatoka niżowa, zaznaczy się także chłodny front atmosferyczny. Napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze niż na wschodzie Polski, co najbardziej będzie się wyrażać w górnej warstwie troposfery. Przełoży się to na małą i umiarkowaną niestabilność. Obecność górnej zatoki przełoży się także na silniejszy przepływ powietrza. Czynniki te umożliwią rozwój rozproszonych komórek konwekcyjnych na dość znacznym obszarze. Miejscami — głównie w godzinach popołudniowych — tworzyć się będą także burze. Burze przyjmować będą postać wielokomórkową. Głównym zagrożeniem związanym z burzami będą silne porywy wiatru do około 70 km/h. Przejściowo wystąpią ulewne opady deszczu o natężeniu do około 5 mm/10 min oraz całkowitej wysokości do około 15 mm. Silniejszym komórkom będą towarzyszyć także opady gradu do około 1 cm. 👉 Względnie najsilniejszy przepływ powietrza wystąpi na Pomorzu, gdzie temperatura w środkowej troposferze będzie najniższa, a krzywizna izohips najbardziej cyklonalna. W związku z tym, tam wystąpi najwyższe prawdopodobieństwo burz kwalifikujących się na ostrzeżenie.


Za mami tegoroczny Pyrkon, na którym przeprowadziliśmy dwie prelekcje. Fantastyczny klimat, ogromna ilość słuchaczy i dwie sesje Q&A, na których padło wiele ciekawych pytań. Serdecznie dziękujemy ! 🙂 Ogromną frajdą była dla nas możliwość podzielenia się wiedzą z zakresu meteorologii. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali Daria Babś, Szymon Majewski, Jakub Wyrwas - Łowca Burz oraz Piotr Karcz.


Gwałtowne burze możliwe w nocy z wtorku na środę. Układy burzowe. Przegląd najnowszych prognoz.

Gwałtowne burze możliwe w nocy z wtorku na środę. Układy burzowe. Przegląd najnowszych prognoz.


Pogoda długoterminowa na 16 dni. Upał wtargnie w region. Front z ochłodzeniem przerwie spiekotę

https://dobrapogoda24.pl/artykul/pogoda-dlugoterminowa-na-16-dni-upal-wtargnie-w-region-front-z-ochlodzeniem-przerwie-spiekote Jaką pogodę przyniesie druga połowa czerwca w Polsce? Miejscami pojawi się upał, ale chłodne fronty będą przerywać spiekotę


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie w Polsce można spodziewać się burz 16.06.2024? Sprawdź u nas - Portal i.pl

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski