Grodzisk Wlkp: Tłumy na castingu do filmu "Skrzydlate...

  Grodzisk Wlkp: Tłumy na castingu do filmu "Skrzydlate świnie".

  Malwina Korzeniewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tłumy mieszkańców Grodziska, ale i też prawie całego województwa wzięły udział wczoraj w castingu do filmu "Skrzydlate świnie".

  Totalne oblężenie przeżyło w związku z tym Centrum Kultury Rondo w Grodzisku. To wszystko za sprawą poszukiwania statystów do filmu "Skrzydlate Świnie" w reżyserii Anny Kazejak. Wystąpią w nim między innymi: Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski i Agata Kulesza. Jak się okazuje, to właśnie te nazwiska zachęciły grodziszczan i mieszkańców sąsiednich gmin do wzięcia udziału w castingu.

  Punktualnie o godzinie 16 w Centrum Kultury zjawili się duzi i mali, młodzież, rodzice z dziećmi i dziadkowie, bo jak sami mówią, jest to niecodzienna i być może jedyna możliwość współpracy z profesjonalnymi filmowcami i aktorami, a współtworzenie kinowego hitu jeszcze bardziej do tego zachęca.

  - Dlaczego nie urozmaicić sobie szarego, nudnego dnia? - pyta 57-letni Bolesław Kwaśniewski z Grodziska Wielkopolskiego. - Interesuję się piłką nożną. Nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć, jak tworzony jest film o tym sporcie od kuchni. Jest to też okazja do poznania wielu ciekawych ludzi - mówił.

  Podobne nastawienie mieli również inni uczestnicy castingu, którzy na wiadomość o poszukiwaniu statystów do filmu w ich rodzinnym mieście zareagowali trochę z niedowierzaniem. - Byłyśmy zaskoczone tą informacją, bo w Grodzisku takie wydarzenia to przecież nie codzienność. Jesteśmy dobrej myśli, wierzymy w siebie, a przede wszystkim zależy nam na zdobyciu nowego doświadczenia. To tylko przygoda - powiedziała Julia Zeidler z podgrodziskiego Kurowa.

  Studenci z kolei dopatrują się w statystowaniu do filmu oprócz niezwykłych wrażeń również i łatwego zarobku, gdyż za każdy dzień zdjęciowy agencja aktorska zapłaci 50 złotych.

  - Nie ukrywamy, że każda złotówka studentowi jest bardzo potrzebna, a ta możliwość w połączeniu z pracą w filmie jest bardzo kusząca - wyjaśniał Karol Królik z Grodziska.

  Agnieszka Sołtys, przeprowadzająca casting tłumaczy, że nigdy nie ma kłopotu ze znalezieniem statystów. Film kręcony w Grodzisku Wielkopolskim jej zdaniem może się już nigdy nie powtórzyć, dlatego zapraszani są wszyscy, którzy mają w sobie trochę odwagi i wolnego czasu, bo dzień zdjęciowy trwa nawet 12 godzin.

  Agencja aktorska "Absolwent" z Warszawy do pracy nad "Skrzydlatymi Świniami" zatrudni docelowo 300 statystów.

  Zdjęcia rozpoczną się 3 września i potrwają dwa tygodnie. Film wejdzie na ekrany jesienią przyszłego roku.

  Ci, którzy wczoraj nie mieli okazji zgłosić się do udziału w filmie, mają ją jeszcze dziś. Casting zaplanowano od godziny 9 do 12.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo