Grunwald Poznań liderem na półmetku pierwszej ligi hokeistów na trawie

Zakończyła się jesienna runda rozgrywek w pierwszej lidze hokeja na trawie mężczyzn. Na półmetku zasadniczej fazy rywalizacji liderem jest broniący tytułu Grunwald Poznań, który o cztery punkty wyprzedza UKH Start 1954 Gniezno.

Ostatnia tegoroczna kolejka rozgrywana była na raty, dwa spotkania zaplanowane na niedzielę odbyły się w środku tygodnia. W meczu, który decydował o drugiej pozycji w tabeli UKH Start Gniezno pokonał u siebie AZS AWF Poznań 5:4, choć przez większą część spotkania prowadzili poznaniacy. Bohaterem meczu okazał się Marcin Grotowski, który zdobył dla gospodarzy trzy bramki. Decydującego gola osiem minut przed końcem uzyskał dla gnieźnian po krótkim rogu Marcin Gromadzki.

Inny gnieźnieński zespół Stella, na wyjeździe uległ ekipie LKS Gąsawa 2:6. Gospodarze wygrali pewnie. mimo, że po 21 minutach rezultat brzmiał 2:0 dla przyjezdnych.

W niedzielę wicemistrz kraju AZS Politechnika Poznańska, mimo prowadzenia do przerwy 2:0, zremisował na własnym boisku z aktualnym brązowym medalistą MP Pomorzaninem Toruń 3:3, przegrywając w karnych zagrywkach 1:2. Ten wynik sprawił, że trzecią lokatę zajmuje na półmetku fazy zasadniczej AZS AWF Poznań, ze stratą siedmiu punktów do Grunwaldu.

Na ostatniej pozycji zimową przerwę spędzi Stella Gniezno, która ma minimalnie, o jednego gola, gorszy bilans bramek od Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie. (oba zespoły po trzy punkty). Zadecydował o tym sobotni mecz w Siemianowicach, w którym Siemianowiczanka przegrała 1:2 z dotychczasowym outsiderem tabeli Polonią Środa Wielkopolska. Gospodarze już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, ale druga połowa należała do polonistów.

Klasyfikację strzelców otwiera zawodnik Grunwaldu Poznań Artur Mikuła, który w dziewięciu spotkaniach zdobył 17 bramek i o jedno trafienie wyprzedza Marcina Grotowskiego (UKH Start 1954 Gniezno).

Pierwsza liga mężczyzn
UKH Start 1954 Gniezno – AZS AWF Poznań 5:4 (2:3). Bramki:
M. Grotowski 3 (9, 10, 60. karny), P. Tubacki( 51), M. Gromadzki (62. krótki róg) – Ł. Kosmaczewski (16. kr), B. Kosmaczewski 2 (21, 22), A. Krokosz (53).

LKS Gąsawa – Stella Gniezno 6:2 (1:2). Bramki: J. Janicki (25), R. Gruszczyński 2 (41, 64), M. Mazany (44), P. Rosiński (53), D.Kotulski (68) – H. Grotowski 2 (13. kr, 21).

Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie – Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (1:0). Bramki: Ł. Orzeł (13. kr) – P.Tomaszewski (48), M.Kubiak (59. kr).

AZS Politechnika Poznańska – Pomorzanin Toruń 3:3 (2:0), karne zagrywki 1:2. Bramki: M. Michniak (19), K. Kmieć 2 (29, 68) – J. Bering (37), K. Makowski (43. karny), M. Dąbrowski (50).