Hokej na trawie: Grunwald Poznań - Warta Poznań 6:4

Hokeiści Grunwaldu, po twardej walce, pokonali Wartę 6:4
Hokeiści Grunwaldu, po twardej walce, pokonali Wartę 6:4 Paweł Miecznik
Interesujące rzeczy działy się podczas 7. kolejki rozgrywek hokeistów na trawie. Mistrz Polski Grunwald Poznań męczył się w pojedynku z lokalnym rywalem Wartą, ale wygrał 6:4. Z kolei poznańscy akademicki dołączyli do ścisłej czołówki tabeli, po pewnym zwycięstwie nad Pomorzaninem Toruń 6:2.

Wojskowi chyba nieco zlekceważyli zielonych. Objęli prowadzenie w tym spotkaniu w 11. minucie po krótkim rogu, ale warta wyrównała siedem minut później. Po przerwie podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego w ciągu sześciu minut zdobyli trzy kolejne gole i prowadzili 4:1. Wtedy nikt nie przewidywał, że w tym pojedynku będą jeszcze emocje. Tymczasem, ambitnie grająca Warta systematycznie odrabiała straty, aby w 60. minucie wyrównać na 4:4. Zapachniało niespodzianką, ale Grunwald ma w swoim składzie Artura Mikułę, który w 65. minucie zdobył piątego gola. W następnych 60 sekundach rezultat meczu na 6:4 ustalił Tomasz Górny.

Dobrą dyspozycję zaprezentowali w tej kolejce hokeiści AZS AWF Poznań. Akademicy wyraźnie pokonali wicemistrza Polski Pomorzanina Toruń. Poznaniacy szybko objęli prowadzenie w tym meczu 1:0, a w końcówce pierwszej połowy po kontaktowym golu torunian (2:1), gospodarze od razu zdobyli trzecią bramkę. Po przerwie "dołożyli" czwartego gola, a rywale potrafili odpowiedzieć tylko jedna bramką. W samej końcówce akademicy przypieczętowali swoją dobrą grę jeszcze dwoma golami i efektownie pokonali Pomorzanina 6:2.

Żadnych problemów nie mieli na boisku w Gąsawie, hokeiści poznańskiego Pocztowca, którzy rozbili ekipę Rogowa 10:0. Pocztowcy awansowali na druga pozycję w ligowej tabeli, wyprzedzając torunian lepsza różnicą bramek.

Ważne trzy punkty wywalczyli hokeiści Gąsawy, którzy pokonali na swoim boisku MKS Siemianowice 3:2. Tym samym gąsawianie wyraźnie oddalili się od dna ligowej stawki. Z kolei dwa cenne punkty zdobyli też zawodnicy Polonii Środa, wygrywając po karnych zagrywkach ze Startem Gniezno.

LKS Gąsawa - MKS Siemianowice 3:2 (2:1)
bramki: R. Katulski (21), M. Warkoczewski (31), P. Rożek (63) - Ł. Staniczek (34), Hulbój (56).
AZS AWF Poznań - Pomorzanin Toruń 6:2 (3:1)
bramki: F. Bratkowski 2 (27, 31), M. Korcz (5), Kosmaczewski (58-kr), Bułka (68), Ferenc (70) - Mich. Makowski (30-kr), Kamiński (60).
Grunwald Poznań - Warta Poznań 6:4 (1:1)
bramki: A. Mikuła 3 (41, 47, 65), Dutkiewicz (11-kr), Strykowski (43), T. Górny (66) - T. Wachowiak 2 (18, 60), K. Wybieralski (50), M. Walkowiak (56).
Polonia Środa - Start Gniezno 2:2 (1:0), karne 2-1
bramki: P. Tomaszewski (29), J. Krysztofiuk (47) - Ciężki (55), Wejerowski (61); karne: J. Krysztofiuk, Mroczyński - Kosicki.
LKS Rogowo - Pocztowiec Poznań 0:10 (0:4)
bramki: M. Juszczak 3 (11-kr, 48-kr, 69-kr), D. Rachwalski 2 (2, 31-kr), K. Rachwalski 2 (16, 49), B. Siejkowski (44), W. Kaźmierczak (51), Mat. Obst (56).