Hokej na trawie: Polacy nie pojadą na igrzyska do Londynu

JAC
Polscy hokeiści na trawie nie wystąpią w igrzyskach olimpijskich w Londynie. W ostatnim meczu eliminacyjnym turnieju kwalifikacyjnego w New Delhi, Polacy przegrali z Indiami 2:4 (1:1). Tym samym zajęli trzecie miejsce w tabeli, a w finale imprezy zagrają Indie i Francja.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Hokej na trawie: Polacy nadal w grze o Londyn, Polki już bez szans
Hokej na trawie: Wygrana Polaków i porażka Polek w Indiach

Biało-czerwoni stoczyli heroiczny bój z gospodarzami i byli naprawdę blisko remisu, który dałby im awans do finału imprezy. Niestety w końcówce meczu stracili dwie bramki z krótkich rogów. Gole w tym spotkaniu dla Polski zdobyli Tomasz Dutkiewicz (13-kr) i Mirosław Juszczak (65-kr).

Na nic się zdał heroiczny bój biało-czerwonych z Hindusami. Polscy hokeiści musieli zremisować z gospodarzami, aby ewentualnie jeszcze raz zagrać z nimi w niedzielnym finale imprezy. Mecz toczył się pod dyktando hokeistów Indii, którzy od początku zepchnęli Polaków do defensywy.

Tymczasem już w 13. minucie to polski zespół objął prowadzenie. Krótki róg wywalczył Szymon Oszyjczyk, a pięknego gola zdobył Tomasz Dutkiewicz. Podrażnieni Hindusi nadal atakowali, wywalczyli trzy krótkie rogi, ale znakomicie bronił Mariusz Chyła. Jednak w 26. minucie nie mógł zapobiec utracie bramki, kiedy wyrównał jeden z najlepszych wykonawców krótkich rogów na świecie - Sandeep Singh. Do przerwy był więc remis 1:1, który dawał miejsce w finale turnieju Polakom.

W drugiej odsłonie rywale znowu ruszyli do ataku. Wypracowali kolejne krótkie rogi, ale Mariusz Chyła był bezbłędny. Niestety, nie był w stanie obronić przy udanej akcji Hundusów, kiedy laskę "podłożył" Shivendra Singh i w 59. minucie Indie prowadziły 2:1.

Od tego momentu Polacy wreszcie otrząsnęli się z wyraźnej przewagi rywali i sami zaczęli konstruować akcje. Nie było ich wiele, ale były groźne dla gospodarzy. Biało-czerwoni w krótkim czasie wywalczyli dwa krótkie rogi i pewnie wykorzystali drugi z nich, kiedy do siatki trafił Mirosław Juszczak. Remis 2:2 w 63. minucie znowu dawał awans do finału. Niestety w końcówce zbyt wiele błędów w obronie i kolejne krótkie rogi dla Indii sprawiły, że to Francuzi zagrają z Hindusami o awans do Londynu.

Polacy stracili dwa gole i przegrali 2:4. Celu w New Delhi nie osiągnęli i na igrzyska nie pojadą, a w niedzielę czeka ich jeszcze mecz o trzecie miejsce w imprezie z drużyną Kanady.

Polki z kolei zakończyły eliminacje na ostatniej pozycji w tabeli, bo w piątym meczu przegrały z Ukrainkami 0:1. Biało-czerwone w sobotę zagrają o piąte miejsce w imprezie z drużyną Kanady. Szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Krzysztof Rachwalski zapowiada, że jego podopieczne zrobią wszystko, aby wygrać to spotkanie.

Turniej mężczyzn
Polska - Indie 2:4 (1:1)
bramki: 1:0 - Tomasz Dutkiewicz (13-kr), 1:1 - Sandeep Singh (26-kr), 1:2 - Shivendra Singh (59), 2:2 - Mirosław Juszczak (63-kr), 2:3 - Ramachandra Vokkaliga (65-kr), 2:4 - Sandeep Singh (70-kr).