MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hokej na trawie. Remis juniorek w Santander z Włoszkami, juniorzy pokonali w Gąsawie Szwajcarów

W poniedziałek rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 18 w hokeju na trawie grupy drugiej. Stawką turniejów w Santander w Hiszpanii, gdzie rywalizują juniorki. oraz w Gąsawie, gdzie odbywa się turniej juniorów, jest awans do ośmiozespołowej elity. Uzyskają go po dwie najlepsze drużyny obu turniejów.

Polskie juniorki, w jedynym poniedziałkowym meczu grupy B, zremisowały z reprezentacją Włoch 1:1 (0:1). Wyrównującą bramkę dla Polski zdobyła 10 minut po przerwie Agata Krawczyk, zawodniczka ULKS Dwójka Nysa.

– Spotkanie było bardzo trudne. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni z remisu, z drugiej odczuwamy niedosyt, bo w drugiej połowie Włoszki wyraźnie opadły z sił i było sporo okazji, by odnieść zwycięstwo – ocenił trener polskiej drużyny Maciej Jankowiak.

We wtorek (godz.17), w swoim ostatnim spotkaniu grupowym, jego zespół zmierzy się ze Szkocją, spadkowiczem z elity i żeby mieć pewność wejścia do czołowej czwórki będzie musiał wygrać.

Turniej w Gąsawie to największa w 2013 roku impreza hokejowa w Polsce. Z udziału w turnieju w ostatniej chwili wycofała się Białoruś. W związku z tym zmieniony został terminarz meczów .Każda z sześciu drużyn zagra z każdą, a dwie najlepsze ekipy w końcowej tabeli po pięciu kolejkach, uzyskają awans do najwyższej klasy rozgrywkowej ME.

Biało-czerwoni na inaugurację, zamiast z Włochami, zmierzyli się w poniedziałek ze Szwajcarią, wygrywając zasłużenie 2:0 (1:0) po bramkach Macieja Wieczorka z Pomorzanina Toruń (30, 49). Z ekipą Italii zespół trenera Sławomira Mazanego zagra we wtorek o godzinie 17.

Pozostałe poniedziałkowe wyniki: Rosja – Walia 4:2, Irlandia – Włochy 8:2.

Na koniec dodajmy, że reprezentacja Polski mężczyzn do lat 23 we wtorek, środę i piątek rozegra trzy międzynarodowe mecze z Azerbejdżanem. Wszystkie spotkania na Stadionie AWF w Poznaniu przy ulicy Królowej Jadwigi o godzinie 18.