III liga: Polonia Środa Wielkopolska wypisuje się z walki o awans? Unia Swarzędz z drugim zwycięstwem z rzędu

Maksymilian Dyśko
Unia pewnie pokonała Stolem Gniewino i wygrała drugie spotkanie z rzędu
Unia pewnie pokonała Stolem Gniewino i wygrała drugie spotkanie z rzędu Jan Piechota
W ramach 27. kolejki Polonia Środa Wielkopolska rywalizowała na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka przegrali to spotkanie 0:6. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się inne drużyny z Wielkopolski. Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała ze Świtem Skolwin (4:2), a Sokół Kleczew po dwóch porażkach z rzędu zremisował na wyjeździe z Vinetą Wolin 0:0. Zawodnicy Jaroty Jarocin poprawili swój bilans, wygrywając z Unią Solec Kujawski 3:0, tym samym dając sobie szansę na utrzymanie. Drugie spotkanie z rzędu wygrała Unia Swarzędz, która podejmowała Stolem Gniewino (2:1).

Unia Swarzędz wraca na zwycięskie tory

„Duma Swarzędza” od samego początku kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, kreując sytuacje w polu karnym przeciwnika. Warto zaznaczyć, że w składzie zadebiutował Antoni Kuźnik, który od pierwszych minut stwarzał zagrożenie i był bliski pokonania golkipera Stolemu po podaniu od Marcina Szeibe. W 6. minucie kapitan Unii, Filip Soboń miał szansę na wyprowadzenie gospodarzy na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ponownie Depka zdołał zablokować uderzenie głową. Po pół godzinie gry rywale spróbowali oddać strzał z daleka, ale Mateusz Kustosz poradził sobie z tym uderzeniem.

W 34. minucie Unia zdobyła pierwszego gola meczu. Adam Borucki wykorzystał zamieszanie w polu karnym przeciwników i oddał strzał w światło bramki. Przed przerwą SKS podwyższył prowadzenie na 2:0 po trafieniu Marcina Szeibe, który znalazł się w sytuacji sam na sam. W drugiej połowie meczu Stolem był zmotywowany, aby odrobić straty. W końcu goście dopięli swego. W 52. minucie Mateusz Wachowiak strzelił gola dla drużyny przyjezdnych. Pomimo tego Unia zdołała utrzymać przewagę i mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa z rzędu. W następnym meczu podopieczni trenera Bekasa zmierzą się ze Świtem Skolwin.

Polonia przekreśliła szansę na awans?

Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka przegrali na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin. Poloniści do przegrywali już 0:4. W drugiej części spotkania padły jeszcze dwie bramki, również na konto gospodarzy i praktycznie było po meczu. Najpierw w 48. minucie Olaf Korczakowski z bliska wpakował piłkę do bramki a minutę później Yadegar Rostami po indywidualnej akcji pokonał średzkiego bramkarza strzałem z około 16 metrów. Do końca meczu zawodnicy niebiesko-biało-czerwonych próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale golkiper Pogoni zachował w tym meczu czyste konto. Za tydzień Polonia Środa Wielkopolska podejmie Zawiszę Bydgoszcz i będzie próbowała zmniejszyć stratę do lidera tabeli, Olimpii Grudziądz.

Jarota odrabia straty i ma szansę na utrzymanie

Podopieczni Piotra Garbarka wygrali przed własną publicznością z Unią Solec Kujawski 3:0. Gospodarze od początku ruszyli do ataku, czego efektem była bramka zdobyta w trzynastej minucie przez Piotra Skokowskiego. Po zmianie stron faulowany na piątym metrze był Adrian Ratajczyk i arbiter wskazał na wapno. 20-latek podwyższył prowadzenie i Jarota prowadził w tym meczu już 2:0. Kilka minut później snajper Jaroty ponownie podszedł do jedenastki, lecz tym razem jego intencje wyczuł Pelczarski. Goście nie mieli pomysłu na grę i rywalizacja nieco się zaostrzyła. Efektem tego była czerwona kartka dla gracza Unii - Tomasza Widomskiego. Pod koniec spotkania Jarota ustalił wynik na 3:0 a strzelcem bramki został Sebastian Kamiński.

Tym samym podopieczni Piotra Garbarka po 27. kolejkach zajmują szesnaste miejsce w tabeli i zmniejszyli stratę do piętnastej Unii Solec Kujawski. Różnica punktowa wynosi obecnie dwa punkty.

Czy ta trójka będzie stanowiła o sile Lecha Poznań w nowym sezonie? Zobacz jak lechici spisują się na wypożyczeniach. Przejdź do galerii ➡

"Niebiesko-biała obserwacja" - Czy Borowski, Pingot i Mrozek...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani