Jaszka im nie pomógł

Mariusz Kurzajczyk
Łukasz Solski
To był niezwykle dramatyczny mecz, który - wydawało się - można wygrać. Niestety, ostatni kwadrans spotkania w Przemyślu pokazał wszystkie słabe punkty gości, a może jeszcze bardzo mocne gospodarzy, na czele z bramkarzem Paweł Sarem.

Początek potyczki należał do Czuwaja, który już w 5 minucie, po trafieniach Pawła Puszkarskiego, Pawła Ku-bisztala i Macieja Stołowskiego, prowadził 3:0. W 10 minucie było już 6:2 i zanosiło się na wysokie i gładkie zwycięstwo gospodarzy. Miejscowi chyba sami byli zaskoczeni tym powodzeniem, bo nagle spuścili z tonu. Tymczasem kaliska drużyna zaczęła powoli, ale skutecznie odrabiać straty i w 21 minucie, po rzucie Krzysztofa Książka, doprowadziła do remisu 9:9, a sześć minut potem objęła, po raz pierwszy w tym spotkaniu, MKS Kalisz objął prowadzenie 14:13.

W 37. minucie po rzucie Kamila Adamskiego kaliszanie wygrywali po raz ostatni (20:19). Do tego czasu mecz był niezwykle zacięty, a w sumie było aż 13 remisów. Potem przez ponad 20 minut goście trafili dwa razy, a gospodarze aż dziewięć! Wprawdzie w 41 minucie na boisko wszedł były reprezentant kraju Bartłomiej Jaszka, ale niewiele pomógł swoim i końcówka należała do miejscowych.

Warto dodać, że między słupkami bramki przemyślan znakomicie spisywał się Paweł Sar, którego wejście na boisko zdecydowanie odmieniło obraz gry. Natomiast przemyski kołowy Maciej Kubisztal rzucał z ogromną skutecznością i w sumie do kaliskiej bramki trafił aż dziewięć razy.

Mimo pogoni w ostatnich 3 minutach tak dużej straty nie udało się odrobić. Ostatniego gola w w tym meczu zdobył Tomasz Kulka, który równo z syreną efektownie pokonał w sumie bardzo dobrze broniącego eks-przemyślanina Filipa Jarosza rzutem z podłoża.

Dodajmy, że mecz był zacięty także, jeśli chodzi fizyczne starcia między zawodnikami i sędziowie aż 18 razy posyłali ich na ławkę kar, a to oznacza, że siedzieli na niej prawie wszyscy. Natomiast w 26 minucie Paweł Stołowski z Czuwaja zobaczył czerwoną kartkę. „Stołek” brutalnie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Michała Bałwasa, co skrzydłowy z Kalisza okupił kontuzją barku. Należy jednak zauważyć, że po tym ekscesie obraz gry nie uległ jednak znaczącej zmianie. A

SRS Czuwaj Przemyśl - MKS Kalisz 29:25 (16:16)

Kary: Czuwaj - 18 minut, MKS - 18 minut Czerwona kartka: Paweł Stołowski (Czuwaj, 26, brutalny faul). Rzuty karne: Czuwaj 3/4, MKS 1/3.

Czuwaj: Szczepanik, Sar, Orłowski - Kubisztal 9, Bajwoluk 4, Stołowski 4, Biernat 3, Kroczek 3, Nowak 2, Puszkarski 2, Kulka 1, Piechnik 1, Kijanka, Kubik, Trawnicki..

MKS: Adamczyk, Jarosz, Marciniak - Adamski 5, Gomółka 5, Książek 5, Drej 2, Mosiołek 2, Sieg 2, Bałwas 1, Czerwiński 1, Jaszka 1, Misiejuk 1, Klopsteg, Kobusiński.