Judocy z Poznania wrócili z Niemiec z workiem medali

Młodzi zawodnicy Akademii Judo Poznań wrócili z zawodów w Niemczech w świetnych nastrojach Fot. Archiwum Akademii Judo Poznań
Z dziewięcioma medalami wrócili zawodnicy Akademii Judo z zawodów w niemieckim Sprembergu. Międzynarodowy Puchar Kwiatu Wiśni odbył się w minioną niedzielę za naszą zachodnią granicą.

Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: do 13 lat oraz do 16. Poznaniacy dominowali przede wszystkim w ostatniej kategorii. Olga Jarmuż (40 kg), Natalia Kowalczyk (57 kg) oraz Piotr Muszyński (60 kg) stanęli na najwyższym stopniu podium, zdobywając 3 z 4 złotych medali dla Akademii Judo. Ostatni dołożył 12-letni Damian Kubiak, który nie miał sobie równych w stawce judoków do 55 kg.

Na podium uplasowali się również inni podopieczni trenerów Akademii. Wspomniana już wcześniej najwyższa kategoria wiekowa dała srebrny medal i cztery brązowe. Tym pierwszym może pochwalić się Oscar Piłat (46 kg), natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Wiktoria Smolińska (44 kg), Anna Zakrzewska (40 kg), Filip Kubiak (66 kg) i Hubert Szmankowski (+90 kg).

– Jesteśmy ogromnie zadowoleni z naszych zawodników. To nie były łatwe zawody. Międzynarodowa stawka to zupełnie inne realia zmagań. Presja, wcześniejsza podróż, nowe miejsce. To wszystko ma znaczenie, ale nasi judocy poradzili sobie świetnie – komplementuje trener Akademii Judo, Barbara Jopek. Jej wypowiedź uzupełnia Angelika Kowalczyk. – Oprócz medali, zajęliśmy jeszcze kilka punktowanych miejsc, więc to też duży pozytyw.

Miejsca, o których mówi Kowalczyk, przypadły Nicoli Pikosz, która zajęła czwarte miejsce oraz siedmiu kolejnym zawodnikom znad Warty, którzy w swych kategoriach wiekowych i wagowych zajęli piąte miejsca. Byli to Maks Błaszczyk, Maciej Jarmuż, Dominik Lewicki, Oliwia Kubiś, Paulina Jęczmionka, Marcelina Romaniuk i Julia Łukaszewicz.

Skład poznańskiej kadry uzupełnili jeszcze Maks Kowalczyk, Makary Piechowiak, Andrzej Maciejewski, Kornelia Pawłowska, Oliwier Zakrzewski, Mikołaj Cisowski, Jan Matczak, Jan Wierzbicki i Kasper Rachel. – To, że ci zawodnicy nie zajęli miejsc punktowanych, nie oznacza, że spisali się źle. Wręcz przeciwnie! Dali z siebie maksa, a doświadczenie zaprocentuje – podsumowuje Barbara Jopek.