Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Czują, że mają do spełnienia...

  Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Czują, że mają do spełnienia misję

  Anna Jarmuż, Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ewa Bąk - SMS o treści SUPER.104
  1/5
  przejdź do galerii

  Ewa Bąk - SMS o treści SUPER.104 ©archiwum prywatne

  W swojej pracy kierują się sercem i pasją. To urzędniczki, które czują, że mają do spełnienia misje. Z efektami ich działań stykamy się każdego dnia. Poznajcie kolejne kandydatki do tytułu Kobieta Przedsiebiorcza 2015.
  Kiedy podejmuje decyzje, kieruje się głosem serca. Nie robi niczego wbrew sobie. W pracy jest konsekwentna. Nie wycofuje się z raz podjętych decyzji. Liczy się ze skutkami i bierze za nie odpowiedzialność. Taka jest Hanna Grunt (SMS o treści SUPER.102) - prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznania, nasza kandydatka w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza 2015”.

  Hanna Grunt jest absolwentką Politechniki Poznańskiej. Obroniła tam pracę magisterską z zakresu technologii oczyszczania ścieków i uzdatniania wody. Nasza kandydatka posiada też dyplom specjalisty ds. Zarządzania Środowiskiem Naturalnym i Czystszą Produkcją w Przemyśle.
  Po zakończeniu studiów, związała się zawodowo z ochroną środowiska. Początkowo pracowała w biurach projektów. Od 20 lat działa w służbie publicznej. Była Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska i dyrektorem w Departamencie Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim.  - Ochrona Środowiska to moja pasja. Temat, który towarzyszy mi zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym - mówi Hanna Grunt.

  Jak podkreśla, dbając o to, co nas otacza, troszczymy się też o siebie samych. Niestety, w codziennej gonitwie wielu o tym zapomina. Dlatego, tak ważna jest edukacja - zarówno dzieci, jak dorosłych.

  - Akcje edukacyjne odnoszą pozytywny skutek. Działają jak kula śnieżna - tłumaczy Hanna Grunt. - Oczywiście nadal mamy wiele do zrobienia. To długotrwały proces.

  Jak wyjaśnia, wraz ze swoim zespołem, zamierza edukować na szeroką skalę.

  - Były już filmym, broszurki i plakaty. Aby akcje miały sens, trzeba nimi zainteresować - tłumaczy nasza kandydatka. Dlatego, w najbliższym czasie planuje organizację zajęć interaktywnych, warsztatów i happeningów, związanych z tematem ochrony środowiska.

  - Chcemy uruchomić je w przyszłym roku - zapowiada Hanna Grunt.

  Ochrona środowiska to nie jedyna dziedzina, która ma w naszym mieście godnego opiekuna. Bardzo dobrze rozwija się też sport. Nie jedną cegiełkę dołożyła do tego Ewa Bąk (SMS o treści SUPER.104) - dyrektorka Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

  Nasza kandydatka jest absolwentką poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. AWF. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania sportem oraz organizacji i zarządzania w jednostkach administracji. Ponadto, posiada uprawnienia mena- gera sportu i trenera I klasy piłki ręcznej. Dyrektorem Wydziału Sportu jest od 2000 r.

  - W chwili obecnej bardzo ważny jest dla mnie rozwój sportów młodzieżowych - tłumaczy Ewa Bąk. - Są efekty. Coraz więcej młodych ludzi w Poznaniu chce uprawiać sport - mówi Ewa Bąk.

  Jak mówi nasza kandydatka - która sama była trenerem, sport to nie tylko gonitwa po boisku, ale też element wychowania. Dzięki niemu młody człowiek nabywa umiejętności pracy w grupie, uczy się wytrwałości w dążeniu do celu.

  Za swoją pracę zawodową i społeczną nasza kandydatka została wyróżniona wieloma nagrodami, m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i tytułem Sportowego Menedżera 2006 r.


  Jak głosować?

  Aby zagłosować, należy wysłać SMS pod numer 72355 (w treści wpisując SUPER.numer kandydatki). Koszt SMS-a to 2,46 zł.
  Głosowanie potrwa do 31 marca.


  ZOBACZ WYNIKI

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo