Kobieto, znajdź swój strój do sukcesu

  Kobieto, znajdź swój strój do sukcesu

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Organizacje Dress for Success Poland rusza z kolejną – drugą w tym roku – edycją akcji, skierowaną do kobiet bezrobotnych, chcących odnaleźć się na rynku pracy.
  Warsztaty dotyczące rozwoju osobistego (m.in. autoprezentacji, komunikacji, poczucia własnej wartości czy poruszania się po rynku pracy) będą odbywać się od 18 do 23 kwietnia. Uczestniczki skorzystają też z pomocy stylistki i wizażystki oraz otrzymają w prezencie strój na rozmowę kwalifikacyjną.

  Zapisy potrwają do 5 kwietnia. CV należy przesłać na adres mailowy: dfspoznan@ gmail.com kub alinaszuba@op.pl. Udział w akcji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest motywacja do działania.

  Jak tłumaczą organizatorzy, w akcji moga wziąć też udział kobiety spoza Poznania. W niektórych przypadkach uczestniczki będa mogły starać się o częściwy zwrot kosztów dojazdy na zajęcia.

  Dress for Success to międzynarodowa organizacja, która działa od 1997 roku. Od 2009 r. ma ona swoje filie również w Polsce. Od czerwca 2011, dzięki umowie podpisanej z Powiatowym Urzędem Pracy w Poznaniu, stowarzyszenie działa także w stolicy Wielkopolski. Realizacją projektu zajmują się wolontariuszki. Są to kobiety, które prowadzą już swoją własną działalność i chcą podzielić się wiedzą z innymi. Wśród uczestniczek poprzednich edycji były kobiety w różnym wieku i o różnych doświadczeniach zawodowych i życiowych - samotne matki, kobiety długotrwale bezrobotne, z różnym wykształceniem, wykluczone społecznie, ofiary przemocy. 75 proc. kobiet, które brały udział w poprzednich edycjach akcji jest już niezależnych finansowo.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo