Kolarstwo: Medalowy weekend wielkopolskich juniorów

Robert Domżał
Zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne.
Pięć medali przywieźli młodzi wielkopolscy kolarze z szosowych Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w Kłomnicach pod Częstochową.

Trójkolorowi - tak można nazwać kolarzy Tarnovii Tarnowo Podgórne. Na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym juniorów zdobyli trzy medale: złoty srebrny i brązowy.
I nie jest to wcale koniec medali jakie wywalczyli zawodnicy z Wielkopolski. Złote krążki dołożyli jeszcze: Karolina Jurczak z UKS Jedynka Limaro Kórnikw jeździe indywidualnej na czas oraz Jakub Kaczmarek z KTK Kalisza.

Kłomnice pod Częstochową okazały się szczęśliwe dla zawodników Tarnovii Tarnowo Podgórne. Blisko 50 zawodników z całego kraju, w tym czterech z Tarnovii zmierzyło się z licząca 24 kilometry trasą.

- Trasa była w miarę płaska, ale zawodnikom towarzyszył wiatr - mówi Piotr Broński, trener zawodników z Tarnowa Podgórnego

Najszybciej dystans pokonał Wojciech Sykała, GKS Tarnowo Podgórne, 30 min. 17 s. W roku ubiegłym jako junior młodszy wywalczył on tytuł Mistrza Polski.

Srebrny medal z czasem ledwie 16 sek. gorszym zdobył jego kolega z zespołu Andrzej Marciniak, a po brąz sięgnął Rafał Jeziorski - ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz. Czas o 20 sek. gorszy od zwycięzcy. Na ośmym miejscu uplasował się kolejny zawodnik Tarnovii czyli Dawid Brygier.

Oczy ze zdumienia przecierali nawet trenerzy Tarnovii kiedy na trasę wyjechał Kacper Kistowski. Na półmetku miał czas lepszy od faworyta i późniejszego zwycięzcy. Jednak przeliczył się on z siłami i ostatecznie wykręcił 16 czas.

W niedzielę Kacper Kistowski postanowił, że z tych Mistrzostw Polski medal jednak przywiezie i tak się stało.

- Trasa byłą wymagająca trzy podjazdy i silny wiatr. W połowie dystansu z peletonu oderwała się ósemka zawodników. Później odpadło od niej trzech kolarzy - mówi Piotr Broński, trener Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Najszybszy okazała się Jakub Kaczmarek z Kalisza za nim był Rafał Jeziorski z Grudziądza. Brąz wywalczył Kacper Kistowski, a czwarte miejsce Andrzej Marciniak z Tarnovii. Piąty zameldował się na finiszu Damian Lasota z Dzierżoniowa. Juniorzy mieli do pokonania138 km.

W juniorkach w jeździe indywidualnej na czas triumfowała Karolina Jurczak z UKS Jedynka Limaro Kórnik. Uzyskała ona czas 20 min.53sek.

Druga była Katarzyna Wilkos - FML Poltino Azalia Brzóza a trzecia Katarzyna Niewiadoma - WLKS Krakus BBC Czaja Kraków.