Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne miejsce na mapie Poznania, gdzie mogą odbywać się koncerty i wydarzenia plenerowe. Plac PWK powstał na terenie MTP Poznań

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Plac Powszechnej Wystawy Krajowej - tak nazywa się nowe miejsce na mapie Poznania
Plac Powszechnej Wystawy Krajowej - tak nazywa się nowe miejsce na mapie Poznania Miasto Poznań/FB
Koncerty, wydarzenia i imprezy plenerowe dla ponad 10 tysięcy osób - takie miejsce zagościło na mapie Poznania. We wtorek, 8 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich otwarto Plac PWK.

Nowy plac na mapie Poznania

- Plac Powszechnej Wystawy Krajowej - tak nazywa się nowe miejsce na mapie Poznania! Powstał on nad oddanym w weekend do użytku podziemnym parkingiem i będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta - poinformowali we wtorek, 8 listopada przedstawiciele urzędu miasta.

Nowy parking podziemny pod MTP

Wspomniany parking podziemny znajdujący się pod terenem Międzynarodowych Targów Poznańskich to 650 miejsc dostępnych nie tylko dla uczestników wydarzeń na MTP, ale również turystów i samych poznaniaków.

Betonowe place w Polsce to w ostatnich latach plaga. Rezygnuje się z drzew i krzewów na rzecz suchych i bardzo szybko nagrzewających się płyt. Jest to szczególnie problematyczne w czasie ulewnego deszczu, ale także podczas upałów. Najlepiej w tak gorące dni unikać wszystkich odkrytych miejsc, bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych. Są takie lokalizacje w mieście, które w czasie upałów nagrzewają się wyjątkowo mocno, zazwyczaj z powodu materiałów, z których wykonana jest nawierzchnia i projektu, który nie uwzględnił nasadzeń drzew. Których miejsc w Poznaniu lepiej unikać, gdy żar leje się z nieba? Sprawdź najgorętsze lokalizacje w Poznaniu na kolejnych zdjęciach w galerii -->

Betonoza po poznańsku. W tych miejscach można się ugotować. ...

Czym była Powszechna Wystawa Krajowa?

PeWuKa odbyła się dziesięć lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i prezentowała osiągnięcia wolnej Polski. Gościł na niej prezydent Mościcki i człowiek-mucha. Prezentowana makietę zakopiańskiej Wielkiej Krokwi i dzieła Jana Matejki. Zobaczyć można było pierwsze elektryczne pojazdy i pierwszą polską turbinę wiatrową. To w Poznaniu gościło wówczas pierwsze w Polsce wesołe miasteczko.

Teren wystawy był podzielony na pięć kompleksów. Sięgające najdalej zajmowały obszar m.in. dzisiejszego Parku Kasprowicza aż do obecnych ulic Reymonta i Chociszewskiego.

Obserwuj nas także na Google News

Odbywająca się w 1929 roku PeWuKa to nie były tylko targi, ale także działania, które zmodernizowały tkankę miejską, szereg powstałych wówczas budynków służy poznaniakom po dziś dzień.

PeWuKa trwała 138 dni. Goście wyjeżdżali z Poznania zafascynowani miastem, nowoczesną, modernistyczną architekturą pawilonów. Zwiedzających było aż 4,5 miliona. Nigdy wcześniej ani nigdy później Polacy nie zorganizowali tak potężnej wystawy.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Pamiętacie Poznań bez Starego Browaru, Kupca Poznańskiego, Avenidy oraz... bez korków? Zobaczcie 50 zdjęć miasta sprzed niespełna trzydziestu lat. Tak wyglądał Poznań w latach dziewięćdziesiątych. Wielu z tych miejsc możecie dziś nie poznać!Na zdjęciu Stary Rynek w Poznaniu.Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->

50 zdjęć Poznania z lat 90. Wielu z tych miejsc możesz dziś ...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski