Kończy się „Listopad poetycki”

  Kończy się „Listopad poetycki”

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W sobotę zakończy się trwający od poniedziałku w Poznaniu 39. Międzynarodowy Listopad Poetycki. Jego program był bardzo bogaty

  Jego finałowym akcentem będzie prezentacja „Psałterza poznańskiego”, która rozpocznie się o godzinie 17 w Starej Kaplicy przy ulicy Grunwaldzkiej 48. Ale w jego programie znalazły się też panel dyskusyjny na temat Powstania Wielkopolskiego w twórczości Eugeniusza Paukszty, w setną rocznicę urodzin pisarza, prezentacja książek krytyczno-literackich Karola Samsela, Pawła Kuszczyń-#skiego i Jerzego Zimnego, a także promocje antologii polsko-bułgarskiej, polsko-ormiańskiej oraz polsko-francuskiej, które ukazują się pod tytułem „Jak podanie ręki”.
  Nagrodę Kazimiery Iłłako-#wiczówny za najciekawszy debiut poetycki otrzymał Dawid Mateusz z Krakowa za tomik „Stacja wieży ciśnień” opublikowany przez Biuro Literackie w Stroniu Śląskim.
  Wyróżniono też tomiki „Pamięć zewnętrzna” Radosława Jurczaka z Łomianek, wydany przez Dom Literacki w Łodzi oraz „Weno Wej” Marcina Tomczaka z Ostrołęki, opublikowany przez Muzeum Kurpiowskie.
  Nagrodę literacką 39. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego otrzymał polsko-niemiecki pisarz Karl Grenzler za wydaną przez Oficynę Wydawniczą Uniwersytetu Zielonogórskiego książkę „Strażnicy tajemnic”.  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo