MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs: Szkoły i przedszkola przyjazne sześciolatkom. Zgłaszać można się do 4 maja

SYB
Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Kuratoriami Oświaty zorganizowało konkurs skierowany do Rad Rodziców publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie ciekawych form aktywności by umożliwić przyjazną adaptację sześcioletnich dzieci do edukacji wczesnoszkolnej a także stworzenie im odpowiedniego środowiska rozwoju.

CZYTAJ TEŻ:
SZEŚCIOLATKI DO SZKÓŁ Z DOBRYMI WARUNKAMI
23 KWIETNIA OGŁOSZENIE LIST PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLI
SZESCIOLATKI WYRZUCONE Z PRZEDSZKOLA

Program obejmuje dwa moduły: "sześciolatek w przyjaznej szkole", czyli jak szkoła przygotowała się do przyjęcia uczniów oraz "przyjaźnie z przedszkola do szkoły" a więc co robią przedszkola, by przejście dzieci do szkoły nie było dla nich problemem.

Rady Rodziców przedszkoli i szkół podstawowych za pośrednictwem dyrektora w ramach konkursu przesyłają do Kuratorium Oświaty projekty, w których zawierają informacje na temat tego, co zrobiły, aby pomóc dzieciom w przejściu z przedszkola do edukacji szkolnej. Termin przesyłania projektów upływa 4 maja. Wręczenie nagród przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty będzie miało miejsce 28 maja. Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się 4 czerwca w Warszawie.

- Głównym celem konkursu jest zaktywizowanie Rad Rodziców a także pozyskanie informacji na temat tego, co placówki robią, by ułatwić dzieciom przejście do szkoły - mówi Katarzyna Wardzińska z Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Poznaniu. - Do tej pory wstępną deklarację uczestnictwa w projekcie wyraziło 37 placówek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski