Koszykarki MKS MOS Konin wygrywają pierwszy raz w tym sezonie przed własną publicznością!

Koszykarki MKS MOS Konin wygrały drugi raz w sezonie i pierwszy raz przed własną publicznością. Można więc powiedzieć, że lepiej późno niż wcale...

W przedostatnim meczu rozgrywek Basket Ligi Kobiet koniniankom wreszcie udało się wygrać we własnej hali. Po emocjonującym meczu podopieczne Arkadiusza Konieckiego pokonały Basket ROW Rybnik. Szkoda tylko, że zwycięstwo nie ma żadnego znaczenia dla układu tabeli w grupie spadkowej.
Spotkanie w „Rondzie” lepiej rozpoczęły rybniczanki, które wypracowały sobie 7 -punktową przewagę. Potem jednak miejscowe zaczęły grać jak natchnione i do przerwy prowadziły już różnicą jedenastu „oczek”.
Trzecia kwarta niczego nie zmieniła, a w ostatniej kwarcie MKS MOS prowadził już nawet różnicą czternastu punktów. Rybniczanki starały się wrócić do gry i na 2 minuty przed końcem na tablicy wyników było 74:67. Gospodynie ostatecznie nie dały sobie jednak wyrwać zwycięstwa z rąk i odniosły swój pierwszy triumf w sezonie przed własną publicznością.
Katami Basket ROW okazały się Iwona Płóciennik oraz Elżbieta Paździerska. Obie łącznie wywalczyły aż 45 punktów, do czego ta pierwsza dołożyła jeszcze 10 zbiórek.
Po stronie Basket ROW po 16 „oczek” uzbierały Anna Kuncewicz oraz Rebecca Harris. W drużynie z Rybnika zdecydowanie zabrakło skuteczności w rzutach zza linii 6,75, bo na 11 oddanych rzutów zaledwie jeden znalazł drogę do kosza.
W ostatnim meczu grupy spadkowej beniaminek z Konina zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź.
Tymczasem można kupować bilety na Final Four Pucharu Polski, który w dniach 7-8 marca odbędzie się w Koninie. Ulgowy bilet można kupić już za 10 zł. Cena biletów na górne sektory to 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Karnety na oba dni można kupić natomiast za 30 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Wejściówki na tę historyczną dla Konina imprezę można kupować poprzez stronę www.kupbilet.pl.

MKS MOS Konin – Basket ROW Rybnik 77:69 (19:15, 21:14 ,21:20, 16:20)
MKS MOS:
Płóciennik 24, Paździerska 21 (1x3), Motyl 8 Szemraj 6 (1x3), Kaja 6, Libertowska 4, Krzyżaniak 3, Horodeńska 3 (1x3), Mańkowska 2, Kuras 2, Mańkowska 0.
ROW: Kuncewicz 16, Harris 16, Morawiec 12, Walker 11, Stelmach 4, Nowacka 3 (1x3), Zielonka 3, Kułaga 2, Łabuz 2, Kędzia 0.