Lech Poznań: Byli piłkarze Kolejorza grali w Lidze Mistrzów. Jak poradzili sobie Kędziora, Czyż i Lovrencsics?

Tomasz Kędziora świetnie czuje się w Dynamo. Niedawno przedłużył kontrakt z klubem z Kijowa. Przemyslaw Swiderski
Tomasz Kędziora, Gergo Lovrencsics oraz Szymon Czyż wystąpili we wczorajszych meczach Ligi Mistrzów. Dla 19-letniego Czyża, był to debiut w tych elitarnych rozgrywkach i pierwszym zespole Lazio.

Tomasz Kędziora oraz Gergo Lovrencsics wystąpili przeciwko sobie w pojedynku Ferencvarosu z Dynamo Kijów w Budapeszcie. Mecz na początku toczył się pod dyktando gości, którzy prowadzili już nawet 2:0. Kędziora miał udział przy obu bramkach dla Dynama.

W 27. minucie odegrał w polu karnym piłkę do jednego z kolegów, którego strzał zatrzymał ręką Ihor Charatin. Rzut karny na bramkę zamienił Wiktor Cyhankow. Niespełna kwadrans później były lechita znów dał sygnał do ataku. Podał do Bujalskiego, który po akcji prawym skrzydłem, płasko dośrodkował w pole karne do Carlosa Peny, który podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarzom jednak udało się odrobić straty. Po niespełna godzinie gry kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Tokmac Nguen, a w samej końcówce po stałym fragmencie i ogromnym zamieszaniu w polu karnym do siatki Dynamo trafił Franck Boli i było 2:2.

Ostatnie minuty Dynamo grało w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla kapitana drużyny Serhija Sydorczuka. Ukrainiec sfaulował kapitana Ferencvarosu Gergo Lovrencsicsa i musiał opuścić boisko. Wynik jednak się już nie zmienił i obie drużyny dopisały sobie po punkcie.

Magazyn "Wokół Bułgarskiej" po meczu z Cracovią: "Rezerwowi zagrali poniżej poziomu"

O tym, że Szymon Czyż może zadebiutować w Lazio, pisało się już od kilkunastu dni, kiedy zespół z Rzymu podał kadrę na te rozgrywki. 19-latek trafił do Lazio dwa lata temu z Lecha Poznań. Utalentowany pomocnik był jednym z filarów drużyny do lat 19 Kolejorza, która zdobyła mistrzostwo Polski. W Lazio grał do tej pory w zespole młodzieżowym. W 47 występach strzelił 6 goli i miał 3 asysty. Kiedy wchodził na boisko w meczu z Club Brugge, to w tym momencie był najstarszym zawodnikiem na ławce ekipy z wiecznego miasta.

W swoim debiucie w pierwszym zespole rozegrał 22 minuty przeciwko Club Brugge (1:1). Zapisał się do protokołu, bo został ukarany żółtą kartką.

Lech Poznań - Rangers. Jak zagrają osłabieni Lechici brakiem...

O godz. 21 na Ibrox w Glasgow Lech Poznań zagra w 2. kolejce Ligi Europy z Rangers FC. To bardzo mocny rywal, któremu trudno strzelić gola. W 16 meczach stracił tylko cztery bramki, co oznacza, że przeciwnicy potrafią wymanewrować obronę raz na 360 minut. Dobra defensywa to podstawa sukcesów ekipy Stevena Gerrarda, ale sporym atutem Rangers jest też formacja ofensywna.Zobacz, kto oprócz słynnego menedżera zalicza się do największych gwiazd Rangers ---->

Lech Poznań - Rangers FC: Steven Gerrard jest największą gwi...