Lech Poznań: Oceniamy lechitów po meczu ze Śląskiem

Oceniamy grę lechitów
Oceniamy grę lechitów Marek Zakrzewski
Oceniamy grę piłkarzy Lecha Poznań po niedzielnym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Jasmin Burić 7
Bronił dobrze i miał też sporo szczęścia. W pierwszej połowie wygrał pojedynek sam na sam z Sobotą, a po zmianie stron kapitalnie sparował uderzenie głową Dudka. Wczoraj był mocnym punktem Lecha

Marcin Kikut 6Grał bardzo ambitnie. Dużo biegał, nie ograniczał się tylko do defensywy i co ważne, jak była taka potrzeba nie bał się włożyć nogi, tam, gdzie wymagała tego sytuacja. Oby była to zapowiedź powrotu do dobrej formy

Manuel Arboleda 5Gra bardzo nierówno. Miał w tym meczu wiele dobrych momentów, ale popełniał też koszmarne błędy, jak ten w 23. minucie, kiedy nie zrozumiał się z Siergiejem Kriwcem. Całe szczęście, że już nie dyskutuje z sędziami

Marcin Kamiński 5Bardzo solidny występ. Coraz bardziej przydatny drużynie. Trudno wymagać od tak młodego chłopaka bezbłędnej gry od 1. do 90. minuty, ale widać duże postępy w jego grze. Zdobywa niezbędne doświadczenie

Hubert Wołąkiewicz 5Tym razem przyszło mu grać na lewej obronie, na dodatek w masce chroniącej nos. Ale wigoru dodała mu opaska kapitańska! Miał trudne zadanie, bo szybcy skrzydłowi Śląska potrafią siać zamieszanie. Spisał się dobrze

Dimitrije Injać 5Zagrał z zębem. Gdy w 11. minucie zobaczył żółtą kartkę za ostry faul, obawialiśmy się, że może nie dotrwać nawet do przerwy. Ale potem miał wiele czystych przechwytów. Choć został zmieniony, był to najlepszy jego mecz w tym roku

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Marcin Kikut: Każdy chciał pokazać swoją ambicję
Lech Poznań: Śląsk pokonany 2:0! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Szymon Drewniak 6Dodatkowy punkt dostał za to, że nie pękł, choć w debiucie "ściany mu nie pomagały". Pokazał, że zdecydowanie lepiej gra w piłkę niż tańczy i oby ten poziom regularnie podnosił. Miał udział przy drugim golu. Brawo Szymon i oby tak dalej!

Siergiej Kriwiec 4 Zszedł w przerwie z powodu kontuzji, która, zdaniem trenera, wygląda paskudnie. Ale to nie był jego dobry dzień. W kilku sytuacjach mógł zachować się o wiele lepiej, jak choćby, gdy podawał do wychodzącego na czystą pozycję Ślusarskiego

Aleksandar Tonew 6Wprowadza do gry Lecha ożywczy powiew. Jest szybki, idealnie pasuje do kombinacyjnej gry. Nie boi się dryblować, potrafi soczyście uderzyć z dystansu. Przydałby się taki zawodnik też na drugim skrzydle

Vojo Ubiparip 6Pokazał wszystkim, że bardzo zależy mu na występach w Lechu. Atakował i bronił, kilka jego wślizgów zasługiwało na brawa. Szkoda, że zamiast do bramki w ostatniej minucie trafił w Celebana, bo gol by go podbudował

Bartosz Ślusarski 5Widać, że ma wielką ochotę do gry. Kibice wybaczą mu brak skuteczności jeśli będzie tak walczył jak wczoraj. Dotyczy to zresztą wszystkich piłkarzy Lecha. Złapał rytm meczowy i życzymy mu, by w środę trafił do siatki

Zmiennicy: Artjom Rudniew (7) - w 50. min wyręczył go Celeban, ale potem się odblokował Ivan Djurdjević i Mateusz Możdżeń - dali bardzo dobre zmiany, zwłaszcza Serb, który mobilizował całą drużynę Skala ocen: 1-10.